Z psychiatrickej nemocnice v Kremnici ušiel pacient. Polícia varuje: Môže byť nebezpečný

Z psychiatrickej nemocnice v Kremnici ušiel 43-ročný pacient. Informuje o tom banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti a zároveň upozorňuje, že môže byť nebezpečný pre okolie.

23.10.2023 21:45 , aktualizované: 24.10.2023 09:30
debata (7)

„Ide o 43 ročného Marcela z Veľkého Krtíša. Muž je 175 cm vysoký, zavalitej postavy, váži 130 kg, má modro-zelené oči. Oblečenú by mal mať čiernu bundu, čierne nohavice. V hornej časti tela má rozsiahle tetovanie a nad ľavým okom má piercing,“ priblížila polícia.

Pacient bol hospitalizovaný na otvorenom oddelení zariadenia. Vzhľadom na jeho umiestnenie na tomto oddelení si riaditeľ zariadenia Vladimír Husárček nemyslí, že ide o akútne chorého pacienta.

„Podľa mojich prvých informácií bol pacient umiestnený na otvorenom oddelení, to znamená, že mal voľný pohyb po areáli. My nie sme nápravnovýchovné zariadenie, sme nemocnica, takže niektorí pacienti sú na uzavretom, niektorí na otvorenom oddelení,“ poznamenal pre TASR s tým, že nie je náročné areál opustiť bez súhlasu ošetrujúceho personálu. Husárček ďalej dodal, že zatiaľ nedisponuje bližšími informáciami o pacientovi a jeho liečbe.

Naposledy bol podľa slov polície videný v pondelok krátko popoludní na obede v psychiatrickej nemocnici.

Polícia sa na občanov obracia s prosbou o pomoc a spoluprácu pri pátraní. Prípadné informácie môžu poskytnúť na čísle 158.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #polícia #Kremnica