Štvrtú Ficovu vládu vymenuje Čaputová v stredu. Vezmem si tmavý oblek a pôjdem, reagoval Fico

Prezidentka Zuzana Čaputová už má kompletný zoznam nominácií na členov novej vlády. Novú vládu Roberta Fica vymenuje v stredu 25.10.2023 o 14. hodine. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

24.10.2023 14:20 , aktualizované: 14:38
debata (339)

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes popoludní obdržala kompletný zoznam nominácií na členov novej vlády. „Novú vládu Roberta Fica vymenuje zajtra, v stredu 25.10.2023, o 14.00,“ informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Fico víta postoj SNS
Video
Zdroj: TV Pravda

Fico víta rozhodnutie SNS

„Ak to tak je, dám si tmavý oblek a pôjdem,“ reagoval na menovanie vlády Fico. Ešte dnes popoludní prijme prezidentka v Prezidentskom paláci ministerky a ministrov odchádzajúcej vlády odborníkov a premiéra Ľudovíta Ódora. Fico dodal, že ako premiér nebude používať mobilný telefón. „Je mi veľmi dobre bez mobilného telefónu,“ vyhlásil.

Novým šéfom envirorezortu bude Taraba
Video
Zdroj: TV Pravda
Tomáš Taraba Čítajte viac Kto je Tomáš Taraba? Do parlamentu sa dostal vďaka Kotlebovi. Nový šéf envirorezortu má podnikateľskú minulosť

Fico uviedol, že víta, že SNS navrhla dvoch členov do vlády. „Ja ich plne akceptujem a teším sa na spoluprácu. My si netorpédujeme ani nevetujeme návrhy,“ reagoval na nomináciu Tarabu. Zopakoval, že prezidentka konala protiústavne.

Danko verí, že SNS bude prínosom v parlamente
Video
Zdroj: TV Pravda
Rudolf Huliak / Tomáš Taraba / Andrej Danko / Čítajte viac SNS ustúpila. Ministrom životného prostredia vo štvrtej Ficovej vláde bude Tomáš Taraba

V utorok poobede bude koaličné stretnutie, na ktorom budú riešiť aj konkrétne fungovanie na rezorte kultúry a životného prostredia a aké má SNS predstavy. „Vyjasňovanie si pozícií je normálna metodika práce, ktorú robíme na hodinovej báze. Sú nejaké dohody a tie sa dostávajú do konkrétnych detailov. Na základných parametroch koaličnej zmluvy sa nemení nič,“ povedal.

SNS ustúpila. Ministrom bude Taraba

Rudolf Huliak potvrdil, že nakoniec nebude nominantom SNS na ministra životného prostredia. Uviedol, že nedopustí, aby sa vláda kvôli nemu štiepila.

Fotogaléria
Predseda SNS Andrej Danko (vľavo) a Tomáš...
+15Rudolf Huliak (vľavo) a Tomáš Taraba

Na Dankov výrok, ktorý povedal, že „dúfa, že teraz i už Robert Fico bude ctiť SNS“ Fico reagoval, že SNS dosiahla obrovský úspech. „Ako tomu ja rozumiem, tak má obrovský záujem budovať túto stranu a byť na dlhé roky zakotvený na slovenskej politickej scéne,“ povedal šéf Smeru.

„Chápem, že od samého začiatku bojuje za dobré meno SNS, za silné postavenie strany napriek tomu, že mu patrí iba taký podiel na moci, ktorý zodpovedá výsledku parlamentných volieb,“ dodal s tým, že s jeho vyjadreniami nemá problém. Zostavovanie vlády Fico podľa vlastných slov nepodriaďoval summitu a skritizoval úradnícku vládu s tým, že päť mesiacov nerobili nič a prehlbovali chudobu.

© Autorské práva vyhradené

339 debata chyba
Viac na túto tému: #Andrej Danko #Zuzana Čaputová #Štvrtá Ficova vláda