Šimečka: Fico si na samite nesmie hovoriť, čo sa mu zachce

Stanovisko parlamentného výboru pre európske záležitosti je záväzné aj pre predsedu vlády, keď sa na samite zúčastňuje. Ako ďalej uviedol podpredseda parlamentu Michal Šimečka (PS) po rokovaní výboru, novovymenovaný predseda vlády Robert Fico si na samite Európskej únie teda nemôže hovoriť, čo chce.

26.10.2023 11:36
debata (275)
Šimečka: Fico opakuje svoju rétoriku z kampane
Video

„Výbor pre európske záležitosti dáva záväzné mantinely premiérovi. Premiér si nemôže zmyslieť, že v Bruseli bude hovoriť niečo iné alebo že sa od stanoviska odkloní, alebo ako on vraví, že bude suverénne vykonávať zahraničnú politiku," povedal Šimečka pre médiá.

Fico: Odmietam ďalšie sankcie proti Rusku, počkám si na analýzu
Video

V stanovisku, ktorý schválil výbor pre európske záležitosti, sa píše, že cestou, ktorú podporuje Slovensko, je mierový plán ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského. Plán je založený na tom, že Rusko okamžite stiahne svoje vojská z územia Ukrajiny a obnoví územnú integritu nášho východného suseda. „Ak premiér príde na samit lídrov a povie, že my ako Slovensko nepodporujeme vojenskú pomoc Ukrajine, potom bude musieť prísť na výbor pre európske záležitosti vysvetliť, prečo sa odklonil od záväzného stanoviska," vysvetlil Šimečka.

Malta, Fico Čítajte viac Fico pred samitom EÚ odmieta ďalšie sankcie proti Rusku. Bude podporovať nulovú vojenskú pomoc Ukrajine Fico, Orbán Čítajte viac Demeš: Partneri sa budú pýtať, či sa Slovensko prikloní k politike Maďarska
Fico mieri do Bruselu
Video
Zdroj: TV Pravda

Predseda novej vlády Robert Fico (Smer) zdôraznil, že nebude hlasovať za žiadne sankcie proti Rusku, pokiaľ nebudú na stole analýzy dopadov na Slovensko. Uviedol to na rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti. Ten sa uskutočnil pred odchodom premiéra na dvojdňový samit Európskej únie (EÚ) v Bruseli. Dodal, že návrh na ďalšie sankcie by mali ponúknuť pobaltské štáty. „Ako predseda vlády budem podporovať nulovú vojenskú pomoc Ukrajine. Ak majú byť sankcie také, že nás budú poškodzovať, tak nevidím žiaden dôvod podporovať čo i len odkaz,“ povedal Fico. Zároveň bude žiadať o doplnok takejto analýzy.

Takto bola vymenovaná štvrtá Ficova vláda
Video
Zdroj: TV Pravda
275 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #vojna na Ukrajine #Michal Šimečka