Žilinka prijal zásadné rozhodnutie. Z funkcie generálneho prokurátora sa odísť nechystá

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozhodol zotrvať vo funkcii. Oznámil to na sociálnej sieti s tým, že žiadne ataky mu nezabránia v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti.

31.10.2023 09:52 , aktualizované: 12:27
maros-zilinka-clanok W Foto:
Generálny prokurátor Maroš Žilinka.
debata (101)

„Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne a tieto mi ako generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky nezabránia v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti,“ zdôraznil šéf Generálnej prokuratúry.

Žilinka o obvineniach, že šíri hoaxy a ruskú propagandu.

Video

Žilinka ďalej priblížil, že čelí sústavným tendenčným, účelovým a manipulatívnym útokom, ktorých jediným cieľom je systematická diskreditácia.

Ak podľa neho človek prestane veriť, že môže byť prínosom pre ochranu zákonnosti, presadzovanie spravodlivosti a rozvoj slovenskej prokuratúry, musí odísť z funkcie. „Pretože v takej situácii nedostanete zo seba maximum a nepomáhate k napĺňaniu poslania tak, ako by ste mali. Ale v tomto momente to rozhodne nie je môj prípad," dodal Žilinka.

Maroš Žilinka Čítajte viac Žilinka považuje spor s prezidentkou za „divadlo a hru“. Prijal zásadné rozhodnutie

Žilinka ešte v polovici septembra avizoval zásadné rozhodnutie, o ktorom mal verejnosť informovať „v rozumnom a primeranom čase“. Na tlačovej konferencii vtedy neupresnil, o čo konkrétne pôjde.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame dlhodobo, tie útoky voči mojej osobe, prakticky denne, ma primali rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani neuvažoval za normálnych okolností. Vnútorné rozhodnutie som už prijal,“ povedal Žilinka ešte v septembri a dodal, že o tomto zámere už informoval aj svoju najbližšiu rodinu.

101 debata chyba
Viac na túto tému: #generálny prokurátor #Maroš Žilinka