Univerzitná nemocnica Bratislava rozširuje kapacity na očkovanie proti COVID-19

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) rozširuje kapacity na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. V jej očkovacích centrách bude od štvrtka (2. 11.) očkovať 350 ľudí denne. Chce tak skrátiť čakacie lehoty, informovala hovorkyňa nemocnice Eva Kliská s tým, že v súčasnosti sa v UNB očkuje 100 osôb denne.

31.10.2023 17:45
očkovanie vakcína Foto: ,
Očkovanie proti koronavírusu.
debata (67)

„Spolu s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou (Hlas) sme sa dohodli na rozšírení kapacít očkovacích centier v UNB. Reagujeme tak na zvýšený záujem o očkovanie v Bratislavskom kraji, kde je už teraz v čakárni registrovaných viac ako 1 500 záujemcov,“ skonštatoval riaditeľ UNB Alexander Mayer. Ocenil zdravotníkov, ktorí prejavili záujem byť súčasťou očkovacích tímov.

očkovanie, chrípka, dieťa, očkovanie proti chrípke, vakcína Čítajte viac Mumps, osýpky a rubeola sú späť. Rodičia hľadajú lekárov, ktorí sfalšujú očkovanie, neodradí ich ani pokuta

V očkovacích centrách UNB, teda v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch, v Nemocnici Ružinov a v Nemocnici svätého Cyrila a Metoda v Petržalke môžu očkovanie podstúpiť iba registrované osoby. „Registrácia je možná na stránke korona.gov.sk,“ doplnila hovorkyňa. Zdravotníci v UNB budú výnimočne očkovať aj cez víkend (4.11. až 5. 11.).

Bratislava, lekáreň, Ružinov, chrípka, lieky, epidémia Čítajte viac Chrípkovú sezónu dopĺňa covid, pneumokok aj čierny kašeľ. Lekári radia, ako sa im vyhnúť?

O očkovanie má podľa dát Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) v súčasnosti záujem 6 393 osôb, 3 007 z nich má pridelený termín. Najvyšší záujem o očkovanie je v Bratislavskom kraji, kde je 3351 registrovaných záujemcov. „Z toho viac ako polovica (1762) má aktuálne už aj pridelený termín očkovania,“ povedala pre TASR hovorkyňa centra Veronika Daničová.

Sputnik V Čítajte viac Vakcína Sputnik V už nechráni pred covidom. Porazil ju kraken

Termíny sa záujemcom podľa jej slov prideľujú priebežne podľa kapacít očkovacích miest. „V prípade, že v danej chvíli neexistuje voľný termín, záujemca ide do čakárne, ktorá sa priebežne vyprázdňuje tak, aby bola pre občanov maximalizovaná dostupnosť očkovania,“ dodala.

USA, Pfizer, 3.štvrťrok, zisk, rast Čítajte viac Predaj liekov na COVID-19 prudko klesá. Pfizer znížil odhad príjmov o 9 miliárd dolárov
67 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid-19