Blaha upratoval svoju novú kanceláriu. Strhol vlajku EÚ, prezidentku nahradil Che Guevarom. KDH ho chce odvolať

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer) zverejnil na sociálnej sieti Telegram video, ako v svojej novej kancelárii vymenil vlajku Európskej únie aj portrét prezidentky Zuzany Čaputovej.

02.11.2023 15:04 , aktualizované: 17:25
blaha Foto:
debata (1533)

Namiesto európskej vlajky vystavil slovenskú a prezidentku nahradil obrazom marxistického revolucionára Che Guevaru.

Príspevku na Telegrame dal názov „jesenné upratovanie“. Prvý deň v novej kancelárii vraj musel urobiť pár drobných úprav. Slovensko má podľa vlastných slov „na prvom mieste“.

Čaputová do skrine, vlajka EÚ preč. Blaha upratoval
Video
Zdroj: Ľuboš Blaha/Telegram

„Existujú rôzne spôsoby, ako odhaliť verejnosti svoj primitívny mentálny svet. Poslanec Blaha to urobil akoby z encyklopédie príznakov duševného maloroľníctva. Ale nerád by som hovoril kolegom z psychiatrie do ich remesla,“ uviedol v reakcii pre Pravdu politológ z Ekonomickej univerzity v Bratislave Radoslav Štefančík.

Blaha vo svojich prejavoch a statusoch často ostro kritizuje prezidentku Čaputovú, dlhodobo ju označuje za „americkú agentku“.

fico blaha Čítajte viac Blaha zasahuje do práv Čaputovej, rozhodol súd. Musí sa zdržať verbálnych útokov a šírenia neprávd

KDH chce Blahu odvolať

Poslanci Národnej rady SR z KDH chcú odvolať Ľuboša Blahu z funkcie podpredsedu parlamentu, začali so zberom podpisov. Uviedli to v reakcii na Blahove video.

„KDH dôrazne odsudzuje konanie Ľuboša Blahu, keď v kancelárii NR SR odstránil vlajku Európskej únie a portrét prezidentky nahradil portrétom zahraničného predstaviteľa najradikálnejšieho komunistického krídla Che Guevaru,“ uviedla šéfka klubu KDH Martina Holečková. Poznamenala, že KDH bojovalo proti komunizmu, zasadilo sa za vstup do EÚ a medzinárodných štruktúr. Blahovo konanie označila za znevažujúce.

Ľuboš Blaha Čítajte viac Blaha si koleduje o pokuty v desiatkach tisíc eur. O to nám ale nejde, tvrdí právny zástupca prezidentky

Podpredseda parlamentu na reakciu KDH onedlho reagoval. „Chápem, že ich rozzúrilo, že som vo svojej kancelárii vyvesil zástavu Slovenskej republiky, pretože oni Slovensko nenávidia. KDH ani len nehlasovalo za Ústavu a hlasovali proti Deklarácii zvrchovanosti,“ napísal v statuse na Telegrame. Neexistuje podľa neho žiadna povinnosť mať v kancelárii vyvesenú zástavu Európskej únie ani obraz Zuzany Čaputovej.

Zvolanie mimoriadnej schôdze k odvolaniu Blahu podporia aj poslanci z hnutia Slovensko. Predseda hnutia Igor Matovič tvrdí, že Blaha sa nikdy nemal stať podpredsedom NR SR, a označil to za hanbu.

Ernesto Guevara, všeobecne známy ako Che Guevara bol argentínsko-kubánsky lekár a marxistický revolucionár, jeden z hlavných veliteľov partizánskych jednotiek počas kubánskej revolúcie.

1k+ debata chyba
Viac na túto tému: #Ľuboš Blaha #Zuzana Čaputová #Štvrtá Ficova vláda