Nadácia Zastavme korupciu upozornila na pochybné nominácie novej Ficovej vlády

Nadácia Zastavme korupciu upozorňuje na „pochybné nominácie" novej vlády Roberta Fica (Smer). Kabinet počas svojho druhého rokovania, ktoré sa uskutočnila vo štvrtok, odvolal členov Súdnej rady SR a vymenoval nových.

03.11.2023 13:46
debata (33)

Funkcie sa tak ujali Ľudmila Joanidisová, Martin Bezák a Magdaléna Hromcová. Nadácia na sociálnej sieti upozornila, že notárka Joanidisová v minulosti robila viacero notárskych úkonov pre firmy blízke Robertovi Kaliňákovi (Smer) a Jánovi Počiatkovi. Taktiež mala podľa Zastavme korupciu do protischránkového registra zapisovať firmu Anext (dnes LeikTec), ktorá obchodovala so štátom a peniaze z nej „tiekli" na Cyprus.

„Register slúži na to, aby spoločnosť vedela, kto je skutočný vlastník firmy obchodujúcej so štátom. V prípade firmy Anext, ktorá je blízka Jozefovi Brhelovi a Počiatkovi súd rozhodol, že Joanidisová pri zápise neuviedla skutočných vlastníkov a firmu z registra neskôr vymazal," napísala nadácia.

súdna rada, súdy, kancelária Čítajte viac Súdna rada SR bude mať troch nových členov. Čistky pokračujú, reagovala Plaváková
33 debata chyba
Viac na túto tému: #Nadácia Zastavme korupciu #Súdna rada SR #Štvrtá Ficova vláda