Aj Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom

Rakúsko predĺžilo kontroly na hraniciach so Slovenskom o ďalších 20 dní. Oznámilo to v piatok rakúske ministerstvo vnútra, informuje TASR na základe správy agentúry APA.

03.11.2023 15:51
Nemecko, Rakúsko, Hranice, Migranti Foto: ,
Nemeckí policajti kontrolujú kamión na rakúsko-nemeckom hraničnom priechode v Kiefersfeldene.
debata (1)

Rakúsko zaviedlo kontroly na slovenských hraniciach 4. októbra, odvtedy tam zaistilo 19 prevádzačov a približne 180 nelegálnych migrantov. Kontroly na hraniciach s Českom predĺžilo Rakúsko takisto o 20 dní ešte 28. októbra.

„Polícia musí byť rýchlejšia než prevádzači. Preto sme zaviedli kontroly na hraničných bodoch skôr, než prevádzači zmenia svoje trasy. Počet zadržaných svedčí o úspešnosti boja proti týmto zločincom,“ vyhlásil rakúsky minister vnútra Gerhard Karner.

Policajné kontroly na hraniciach Česka a Slovenska
Video

Rakúska polícia vykonáva kontroly taktiež na hraniciach s Maďarskom a Slovinskom, a to už od roku 2015. Tu jej pomáhajú aj vojaci. Okrem toho Rakúsko posilnilo aj dohľad v oblasti hraníc s Talianskom.

Predĺženie kontrol na hraniciach so Slovenskom o 20 dní oznámili ešte vo štvrtok Česko a Poľsko. Zároveň Slovensko predĺžilo dočasné kontroly na hraniciach s Maďarskom do 23. novembra.

Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...
Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...
+4Situácia v súvislosti so zvýšeným pohybom...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #migranti #migračná kríza #nelegálna migrácia