Dankovi sa nepáči, že Fico na samite EÚ podporil pomoc Ukrajine

Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejovi Dankovi sa nepáči postoj premiéra Roberta Fica na nedávnom samite Európskej únie v Bruseli. Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery spomenutého samitu.

06.11.2023 10:50
debata (15)
Fiala: Počúvam, čo hovoria Fico a Orbán, a potom je tu nejaká realita
Video
Zdroj: TV Pravda

Lídri EÚ na samite rovnako na predchádzajúcich stretnutiach potvrdili zámer „poskytnúť Ukrajine a jej ľudu silnú finančnú, ekonomickú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu v takej miere, ako je to potrebné“.

danko, taraba Čítajte viac Ešte poriadne nezačali a už to v koalícii škrípe? Podľa Tarabu je cesta do pekla, ak ministri budú hovoriť svoje názory

Toto vyhlásenie schválili zástupcovia všetkých členských krajín. „To, že to podporil Robert Fico, s tým nesúhlasím. V texte je vidieť vojenskú podporu, ale dal jasne najavo, že odmietame vojenskú pomoc,“ povedal Danko podľa webu eurointegrati­on.com.ua s tým, že svoj postoj predostrie Ficovi.

Danko v Ide o pravdu: Nebili sme sa o funkcie, chceli sme vládu len s Ficom. Kyjevu by sme nemali dať žiadne zbrane
Video
Zdroj: TV Pravda

Danko kritizuje aj postup ministrov Hlasu. Nie je spokojný s novým ministrom školstva Tomášom Druckerom, ktorý oficiálne vyhlásil, že „mimovládne organizácie v školách nie sú problém“.

SR SNS snem predseda Danko BAX Čítajte viac Zastavenie dodávok zbraní na Ukrajinu? Danko nepočítal s prepúšťaním a medzinárodnými zmluvami
15 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Andrej Danko #vojna na Ukrajine