„V sieni je zlo.“ Slovák je vinný z vraždy mladej írskej učiteľky, hrozí mu doživotie

Írsky súd uznal Slováka Jozefa Pušku vinným z vlaňajšej vraždy mladej učiteľky základnej školy. Hrozí mu doživotné väzenie, sudca rozsudok vynesie až po vypočutí vyjadrení rodiny obete 17. novembra. TASR o tom informuje podľa stanice Sky News.

09.11.2023 17:16
Jozef Puška Foto:
Jozef Puška
debata (82)

Učiteľka základnej školy a hudobníčka Ashling Murphyová bola zavraždená vlani v januári, keď si bola zabehať pozdĺž kanála neďaleko mesta Tullamore v strednom Írsku. Z vraždy obvinili v súčasnosti 33-ročného slovenského občana Jozefa Pušku, ktorý žije v Tullamore.

Puška na začiatku procesu vraždu poprel a vyhlásil sa za nevinného. O jeho vine však vo štvrtok jednohlasne rozhodla 12-členná porota zložená z deviatich mužov a troch žien. Sudca Tony Hunt po verdikte uviedol, že prísť o dieťa nie je prirodzené a dodal s odkazom na Pušku, že „v tejto miestnosti máme zlo", uviedol RTE News.

zväčšiť Žiaci, ktorých učila 23-ročná učiteľka Ashling... Foto: TASR/AP, Niall Carson
Írsko Učiteľka Vražda Pohreb Žiaci, ktorých učila 23-ročná učiteľka Ashling Murphyová, držia jej fotografiu počas pohrebu v obci Mountbolus v strednom Írsku v utorok 18. januára 2022. Učiteľku základnej školy a talentovanú hudobníčku zavraždili pri rieke neďaleko írskeho mesta Tullamore v stredu popoludní 12. januára. Mladú ženu, ktorá si bola zabehať, našli podľa polície zbitú a udusenú.

Súdny proces sa začal pred troma týždňami. Prítomní si vypočuli, že vrah učiteľke uštedril 11 bodných rán do oblasti krku, ktoré spôsobili akútnu stratu krvi a zástavu srdca. Vražda sa odohrala za bieleho dňa.

Prípad rezonoval aj v susednej Británii, kde v rovnakom čase došlo k sérii vrážd, ktoré upriamili pozornosť na násilie páchané na ženách.

82 debata chyba
Viac na túto tému: #Írsko #vražda