Kolóna kamiónov dlhá 20 kilometrov ochromila východnú hranicu. K jej vzniku prispel spor v Poľsku

Približne 20 kilometrov dlhá kolóna nákladných vozidiel sa tiahne v súčasnej dobe od križovatky na obec Fekišovce až po hraničný priechod Vyšné Nemecké v okrese Sobrance. Kolóna súvisí s presunom kamiónovej dopravy cez územie Slovenska v dôsledku obmedzení jej prístupu na Ukrajinu z Poľska.

12.11.2023 16:57
Kolóna / Kamióny / Polícia / Foto: ,
Polícia monitoruje situáciu, ktorú spôsobila kolóna kamiónov od hraničného priechodu Vyšné Nemecké až po obec Nižná Rybnica v okrese Sobrance podvečer 10. novembra 2023
debata (28)

Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová uviedla, že situácia na východnej hranici sa po 22:00 hodine môže ešte viac skomplikovať. Vtedy sa po cestách na Slovensku môžu začať presúvať nákladné vozidlá, čo môže viesť k predĺženiu kolóny nákladných vozidiel smerujúcich na Ukrajinu.

Na východnej hranici je kolóna kamiónov dlhá niekoľko kilometrov.

Video

„Všetky prichádzajúce kamióny, mimo kamiónov prepravujúcich tovar podliehajúci skaze a zvieratá, sú odkláňané na záchytné parkovisko pri firme Yazaki v Michalovciach,“ uviedla.

Kolóna kamiónov od hraničného priechodu Vyšné...
Kolóna kamiónov od hraničného priechodu Vyšné...
+8Kolóna kamiónov od hraničného priechodu Vyšné...

Doprava na hraničnom priechode Vyšné Nemecké je podľa jej slov vybavovaná priebežne, naďalej však treba rátať so zdržaním. „Situácia sa môže skomplikovať dnes po 22.00 h, keď sa po slovenských cestách môžu začať presúvať nákladné vozidlá, a kolóna nákladných vozidiel, smerujúcich na Ukrajinu, sa tak môže ešte predĺžiť,“ doplnila Ivanová s tým, že príslušníci polície sú naďalej v teréne.

Polícia vyzýva občanov na zvýšenú ohľaduplnosť a dbanie na bezpečnosť, keďže kamióny stoja v smere na hraničný priechod v jazdnom pruhu. Zároveň žiada vodičov o rešpektovanie pokynov jej príslušníkov.

Ku kolóne kamiónov na východnej hranici prispel podľa portálu aktuality spor v Poľsku, kde tamojší dopravcovia už od pondelka blokujú hraničné prechody na Ukrajinu na protest proti ukrajinským prepravcom tovaru, ktorí sú pre Poliakov konkurenciou.

Poľské prepravné spoločnosti žiadajú, aby sa pre ukrajinských vodičov kamiónov znovu zaviedli povolenia na vstup do Poľska.

Británia, brexit, Dover, doprava, zápchy, test Čítajte viac Na ukrajinskej hranici sa naďalej tiahne niekoľko kilometrov dlhá kolóna
28 debata chyba
Viac na túto tému: #kamióny #kolóna