Siahodlhá kolóna kamiónov sa tiahne od východných hraníc až po križovatku na obec Hažín

Kolóna kamiónov smerujúca k východnej hranici sa v utorok ráno tiahne od hraničného priechodu Vyšné Nemecké po križovatku na obec Hažín. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

14.11.2023 08:28
Kolóna / Kamióny / Polícia / Foto: ,
Kolóna kamiónov od hraničného priechodu Vyšné Nemecké až po obec Nižná Rybnica v okrese Sobrance podvečer 10. novembra 2023
debata

„Na zjazde z diaľnice D1 stojí za sebou, v jednom jazdnom pruhu, okolo 35 kamiónov. V smere od Petroviec nad Laborcom je pred Michalovcami odstavených približne 30 kamiónov,“ uviedla s tým, že kruhový objazd Hriadky je prejazdný bez obmedzení.

Polícia aj v súvislosti so zhoršenými poveternostnými podmienkami naďalej vyzýva nielen vodičov kamiónov na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť na cestách. Apeluje tiež na rešpektovanie pokynov jej príslušníkov v okolí hraničného priechodu, ale i na miestach, kde dochádza k odstaveniu kamiónov.

Nápor kamiónovej prepravy na hraničný priechod s Ukrajinou súvisí s protestnou blokádou hraničných priechodov v Poľsku.

Kolóna / Kamióny / Polícia / Čítajte viac Kolóna kamiónov dlhá 20 kilometrov ochromila východnú hranicu. K jej vzniku prispel spor v Poľsku
debata chyba
Viac na túto tému: #kamióny #kolóna