Hlas nechal štyri dni po voľbách zaregistrovať doménu pelle2024.sk. Vzbudzuje dojem prezidentskej kandidatúry

Strana Hlas si dala štyri dni po parlamentných voľbách zaregistrovať doménu pelle2024.sk. Vzbudzuje dojem, že by mohlo ísť o kampaňovú stránku ku kandidatúre šéfa strany a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho za prezidenta v prezidentských voľbách v roku 2024.

18.11.2023 13:42
Peter Pellegrini Foto: ,
Peter Pellegrini pred stretnutím s prezidentkou Zuzanou Čaputovou v Prezidentskom paláci v Bratislave 3. októbra 2023
debata (68)

Informuje o tom Denník N. Doménu nechal zaregistrovať 4. októbra Matúš Šutaj Eštok, ktorý je dnes ministrom vnútra za Hlas. Bolo to v čase, keď strana Hlas vyjednávala o podobe budúcej vlády so Smerom, ale aj s Progresívnym Slovenskom. Nakoniec sa dohodla so Smerom a v médiách sa špekulovalo o tom, či Pellegrinimu šéf Smeru Robert Fico neponúkol podporu prezidentskej kandidatúry. Pellegrini to poprel. „Môžem vylúčiť, že by súčasťou dohody bola nejaká dohoda o budúcej kandidatúre na post prezidenta Slovenskej republiky,“ uviedol po oznámení novej vládnej koalície.

Bude Peter Pellegrini kandidovať za prezidenta?
Video
Korčok, Pellegrini, Drgonec Čítajte viac Začal sa boj o Prezidentský palác. Kto nahradí Čaputovú? Favoritmi sú Pellegrini a Korčok, kandiduje aj Drgonec

Pred parlamentnými voľbami Pellegrini hovoril, že nad prezidentskou kandidatúrou neuvažoval, po voľbách už úvahy o možnej kandidatúre potvrdil viackrát. Napríklad 8. novembra povedal: „túto tému som nevylúčil, a teda je to stále otvorená otázka, ktorú v najbližších týždňoch budeme musieť aj v strane, aj ja osobne nejakým spôsobom rozlúsknuť.“ Minulú nedeľu sa v diskusnej relácii TV Markíza vyjadril, že potrebuje mať uistenie, že občania si budú želať prezidentského kandidáta jeho kvalít. „Prichádza postupne ten čas, keď budem musieť oznámiť toto rozhodnutie,“ povedal predseda parlamentu.

Ivan Korčok, Peter Pellegrini Čítajte viac Prezidentská kampaň: Hoci sa hovorí najmä o Pellegrinim a Korčokovi, stále môže zamiešať karty niekto tretí, tvrdí politológ Koziak
68 debata chyba
Viac na túto tému: #Hlas #Peter Pellegrini #prezidentské voľby 2024