Ticho deti pred násilím neochráni. Na Slovensku sa konala “Bubnovačka – aby bolo deti lepšie počuť“

„Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť“. Tak sa volá akcia, keď deti pochodujú mestom Partizánske. Konalo sa už desiatykrát, tento raz pod záštitou prezidentky Zuzany Čaputovej. Rovnaká akcia sa konala aj v Česku pod záštitou prezidenta Petra Pavla. Počas predchádzajúcich rokov sa do podujatia zapojilo viac ako 230 000 detí a dospelých.

21.11.2023 05:00
debata

S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014, vždy v novembri, organizuje toto podujatie. Do Bubnovačky sa môže zapojiť každý. Pridať sa môžu školy, spolky, firmy i rodiny doma. Je treba upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a neustále si pripomínať potrebu včasnej prevencie v spoločnosti. Vítané sú aj rôzne podporné aktivity k téme. V školách napríklad premietanie filmov k téme, rozhovory, diskusie, tematické nástenky, pre menších zadania na kreslenie a rôzne iné.

Video nám poslal náš čitateľ cez aplikáciu mReportér. Staňte sa našim mReportérom aj vy. Stačí si zdarma stiahnuť aplikáciu.

„Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť 2023“
Video
Zdroj: mReportér: Daniel Imriška
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR DIWALi, festival svetla, India, jedlo, mReportér Čítajte viac Veľkolepý festival indického jedla máme na Slovensku. Úžasné nové chute môžete vyskúšať aj vy
debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #sprievod #mREPORTÉR