Počas preventívnej akcie skontrolovali policajti 762 vlakov

V rámci policajnej akcie „Modrá 24“ policajti v dňoch 13. až 19. novembra skontrolovali 762 vlakov osobnej prepravy a vykonali viac ako 500 kontrol na železničných staniciach. Ako ďalej informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, muži zákona skontrolovali aj deväť úschovní batožín a 77 úschovných skriniek. Policajti počas akcie takisto skontrolovali aj 554 osôb.

20.11.2023 15:34
polícia vlak Foto:
Policajti na vlakovej stanici
debata (7)

„Policajti zistili, že 73 osôb porušovalo zákon, keďže prechádzali cez koľaje na miestach, kde je to zakázané," uviedla Bárdyová s tým, že strážcovia zákona riešili spolu 156 rôznych priestupkov, vypátrali tri veci a štyri osoby a odhalili dva trestné činy. „Najčastejšími priestupkami, ktorých sa občania dopúšťali, boli priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a prechádzanie cez koľaje na miestach, kde je to zakázané," zdôraznila hovorkyňa.

Zmätkoval pred vlakom. Závora ho klepla, on ju odtrhol
Video

V rámci akcie bolo vykonaných 52 orientačných vyšetrení na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu u zamestnancov, ktorí majú vplyv na železničnú dopravu a 23 dychových skúšok u vodičov cestných motorových vozidiel. „Všetky dychové skúšky boli negatívne," informovala Bárdyová.

Hlavným cieľom policajnej akcie v členských krajinách organizácie RAILPOL v rámci Európy bolo podľa hovorkyne zvyšovanie bezpečnosti v železničnej doprave prostredníctvom preventívneho pôsobenia a zisťovania protiprávneho konania cestujúcich, zamestnancov železničných spoločností a iných osôb vo vlakoch osobnej prepravy, v priestoroch železničných staníc a ich blízkom okolí, ako aj na železničných priecestiach. „Špeciálne zameranie tejto policajnej akcie bolo preventívne pôsobenie a odhaľovanie protizákonnej činnosti páchanej na úseku nedovoleného prechovávania omamných a psychotropných látok," dodala Bárdyová.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #vlaky #polícia SR