Pri diaľnici D1 unikla prudko jedovatá látka, úsek bol obojsmerne uzavretý

Diaľnica D1 je po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná. K úniku došlo pri diaľnici v úseku medzi Sencom a Blatným.

20.11.2023 16:03 , aktualizované: 19:38
debata (7)

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) únik látky zastavili, aktuálne pracujú na jej odstránení. Ich prácu komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa látka nachádza. Bianka Královičová z oddelenia komunikačného a vnútorných záležitostí Prezídia HaZZ potvrdila, že nedošlo k zraneniu žiadnej osoby.

„Aktuálne okrem odstraňovania uniknutej nebezpečnej látky stále pracujú na úplnom zastavení úniku. Prácu hasičov komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa neznáma látka nachádza, čo zatiaľ umožňuje len čiastočné zastavenie úniku,“ uviedla.

„Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky,“ priblížila bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti.

Úsek bol vyše hodinu obojsmerne uzavretý, vodiči museli na prejazd využiť alternatívnu trasu.

Ako ďalej priblížila Královičová, bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov.

Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka. „Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 kubických metrov uniknutej látky,“ uviedla.

Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov HaZZ z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy, z Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku a Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #diaľnica D1