Ficov kabinet schválil vznik nového ministerstva. Splnomocnencom vlády bude Keketi

Od 1. januára by malo vzniknúť Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky. Návrh novely zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v stredu schválila vláda. Zároveň odsúhlasila, aby parlament rokoval o návrhu v skrátenom legislatívnom konaní.

29.11.2023 12:24 , aktualizované: 13:05
Dušan Keketi Foto: ,
Dušan Keketi.
debata (9)

Vláda na stredajšom rokovaní tiež schválila, že splnomocnencom vlády pre cestovný ruch a šport bude Dušan Keketi. Funkciu splnomocnenca zaviedla vláda v súvislosti s kreovaním nového ministerstva cestovného ruchu a športu.

Andrej Danko o novom ministerstve pre šport

Video

„Vláda SR sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu a zvýrazniť a potvrdiť postavenie športu ako prioritného úseku v cieľoch vlády a umožniť systematizovať štátnu politiku na tomto úseku,“ uviedla v materiáli.

„Cieľom zriadenia Ministerstva cestovného ruchu a športu SR je posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu a významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie a vytvoriť na zahraničných trhoch priestor pre plynulý rast príjmov tohto významného sektora domáceho hospodárstva,“ načrtla vláda.

Andrej Danko Čítajte viac Danko: Zdaníme banky, facebook i digitálne stávkové spoločnosti. Tipos nemá žrebovať čísla v súkromných televíziách

Ďalšou úlohou rezortu má byť podpora a rozvoj kúpeľného cestovného ruchu a rozvoj cykloturistiky. „Podpora cestovného ruchu je úzko previazaná s rozvojom regiónov Slovenskej republiky, čím dôjde k vyrovnávaniu regionálnych rozdielov v rámci Slovenska udržaním existujúcich, ako aj tvorbou nových pracovných miest, čím sa zvýši konkurencieschop­nosť Slovenska a jeho jednotlivých regiónov,“ argumentoval kabinet.

Nové ministerstvo má podporiť aj kongresovú turistiku ako ďalší významný zdroj príjmov pre štát a mestá.

Nové ministerstvo má získať kompetencie v oblasti cestovného ruchu od Ministerstva dopravy SR a kompetencie v oblasti športu od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré sa má zároveň premenovať na Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR.

Andrej Danko Čítajte viac Nové ministerstvo vezme úradníkov z iných rezortov. Podľa Danka pôjdu peniaze z hazardu do športu
9 debata chyba
Viac na túto tému: #ministerstvo cestovného ruchu a športu