Polícia vyšetruje streľbu v Parchovanoch. Bola to mama šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy školy

Trebišovská polícia preveruje incident so streľbou z plynovej pištole. Udalosť súvisí so samovraždou 15-ročného Romana v Parchovanoch. Policajti na ulici pred domom jednej z jeho spolužiačok zaistili vystrelené nábojnice. Strieľala mama zosnulého chlapca.

30.11.2023 12:19
Základná škola Parchovany Foto:
Základná škola Parchovany.
debata (101)

„V nedeľu po pohrebe nášho syna, keď už odišli aj hostia, tak som rozmýšľala, že som si práve pochovala jediného syna. Ja nie som žiaden kriminálnik ani nič také, ani by som nikomu neublížila. Ale bohužiaľ, urobila som strašnú hlúposť. A keďže už bola polnoc, všade ticho a vo mne ten smútok a tlak a to všetko – vzala som tú zbraň a postavila som sa pred ich dom. Nechcela som nikomu ublížiť, len do vzduchu som vystrelila, ani neviem koľko nábojov tam bolo. Nepekné slová som zakričala. Je to zbraň, ale je to plynová pištoľ so zatavenou hlavňou,“ uviedla Iveta Michalíková, mama nebohého Romana pre tvnoviny.sk.

Dievča vypilo v škole Savo. Šikana to jednoznačne nebola, tvrdí riaditeľka
Video

V obci Parchovany v okrese Trebišov v utorok 21. novembra spadol zo strechy školy 15-ročný chlapec. Zraneniam z pádu podľahol v nemocnici. O udalosti informovali viaceré médiá s tým, že išlo o dôsledok šikany. Udalosťou sa zaoberá trebišovský vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície, ktorý vedie vyšetrovanie pre trestný čin usmrtenia.

kwinterova Čítajte viac Šikana sa u nás často bagatelizuje, dospelí zlyhávajú tam, kde by mali ísť príkladom

Rodičia žiadajú potrestanie tyranov z radov žiakov, a tiež odstúpenie riaditeľa školy za dlhodobo prehliadanú a neriešenú šikanu.

101 debata chyba
Viac na túto tému: #šikana