Fico sa stretol s veľvyslancami USA a Ruska. Kritizoval americkú a únijnú stratégiu voči Ukrajine

Premiér Robert Fico dnes na Úrade vlády prijal veľvyslancov USA a Ruska na Slovensku. Gautamovi Ranovi a Igorovi Bratčikovovi predseda vlády predostrel svoj pohľad na vývoj vzťahov medzi Slovenskom a Ruskom, resp. Slovenskom a USA. Fico zároveň veľvyslancom priblížil slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine.

30.11.2023 13:13
Igor Bratčikov / Robert Fico / Foto:
Premiér Robert Fico (Smer) počas stretnutia s ruským veľvyslancom na Slovensku Igorom Bratčikovom 30. novembra 2023
debata (74)

Fico veľvyslancom predostrel svoj pohľad na vývoj slovensko-amerických a slovensko-ruských vzťahov. „Slovenská republika je členským štátom EÚ a NATO, čo prirodzene ovplyvňuje naše zahranično-politické priority. Na druhej strane nás to nemôže obmedzovať v suverénnych postojoch, ktoré nie sú vždy v súlade s politikou jedného jediného správneho názoru presadzovaného v Európskou úniou,“ uviedol premiér na sociálnej sieti.

Veľvyslanec Ruskej federácie: Pokiaľ viem, na Ukrajine nie sú ruské vojská (Archívne video)

Video

Fico ďalej uviedol, že prioritou slovenskej zahraničnej politiky, je ochrana a presadzovanie slovenských národno-štátnych záujmov, medzi ktoré patrí podpora mierových iniciatív a nie vojny na Ukrajine.

„Obidvom pánom veľvyslancom som priblížil slovenské vnútroštátne priority, ako aj svoj pohľad na vojnu na Ukrajine, kde doteraz nastavená stratégia EÚ a USA zjavne zlyháva.“

Slovensko má podľa predsedu vlády rovnako povinnosť pripravovať sa na obdobie po skončení vojny na Ukrajine a na štandardizáciu slovensko-ruských vzťahov.

74 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Rusko #USA #vojna na Ukrajine