Podľa očakávaní. Demokratov povedie exminister obrany, z Hegera podpredseda

Novým predsedom mimoparlamentnej strany Demokrati sa stal Jaroslav Naď. Delegáti strany ho zvolili na sobotňajšom republikovom sneme v Prešove.

02.12.2023 17:45 , aktualizované: 18:59
SR Prešov Demokrati snem Naď TK POX Foto: ,
Novozvolený predseda strany Demokrati Jaroslav Naď počas tlačovej konferencie po skončení Republikového snemu strany Demokrati v Prešove 2. decembra 2023.
debata (96)

Podporu mu hlasovaním vyjadrilo 109 z prítomných 120. Naď na poste strieda Eduarda Hegera. Snem strany zároveň deklaroval odhodlanie pokračovať v politickej činnosti s cieľom dosiahnuť úspech v prezidentských, komunálnych a parlamentných voľbách aj eurovoľbách.

„Dnes už mnohí ľudia hovoria, že ich mrzí, že sme sa nedostali do parlamentu, že tam chýbame a ja verím, že naša práca bude smerovať k tomu, že sa staneme relevantnými nielen z hľadiska preferencií, ale aj výsledkov, ktoré nás predurčia na oveľa iné úlohy v budúcnosti,“ skonštatoval nový líder.

Za svoje priority označil napríklad zvyšovanie členstva strany. „Po skončení sa parlamentných volieb sme prijali nových približne 250 členov, ďalší o členstvo žiadajú a ďalších budeme prijímať. Máme pokryté regióny na úrovni krajov a od januára ideme pokrývať všetky okresy,“ podotkol.

heger, kollár Čítajte viac Kollár v Dubaji, Heger v dlhoch, Uhríkovi platí členov hnutia Brusel. Mimoparlamentné strany zápasia o prežitie

Chce tiež predstaviť svoju víziu k budúcoročným voľbám do Európskeho parlamentu. Rovnako plánuje riešiť aj otázku prezidentských volieb. Demokrati sú pripravení navrhnúť vlastného kandidáta alebo podporiť takého, ktorý prezentuje ich hodnoty a program a zároveň bude aj jednoznačnou alternatívou voči kandidátom súčasnej vládnej koalície.

Republikový snem rozhodoval aj nových podpredsedoch strany. Stali sa nimi Eduard Heger, Andrea Letanovská, Juraj Šeliga a František Oľha. Delegáti si zvolili aj ďalších členov predsedníctva – Dorotu Nvotovú, Kristiána Čechmánka, Michala Kiču, Mareka Polonca a Jozefa Sýkoru. Pozíciu generálneho sekretára strany obhájil Peter Markovič.

Jaroslav Naď, Demokrati Čítajte viac Naď: Časť munície je pre Slovensko zbytočná, mohli sme pomôcť Ukrajincom. Za likvidáciu zaplatíme milióny
96 debata chyba
Viac na túto tému: #Jaroslav Naď #strana Demokrati