Veľké autá cez Donovaly neprejdú, cesta je ako klzisko

Na horskom priechode Donovaly sa nachádza zľadovatený sneh do dvoch centimetrov. Uzavreli ho spolu horským priechodom Príslop pre vozidlá s dĺžkou nad desať metrov. Informovala o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk

03.12.2023 11:16
SR Banská Bystrica Donovaly Počasie Sneh BBX Foto: ,
Na snímke snežný pluh odhŕňa sneh po rannom snežení na horskom priechode Donovaly pri Banskej Bystrici v utorok 28. novembra 2023.
debata (2)

Okrem daných obmedzení sú horské priechody na Slovensku zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Na horských priechodoch Cukmantel, Dargov, Havran, Herlianske Sedlo, Klenov, Kremnické Bane, Látky – Prašivá, Pezinská Baba, Skýcov, Soroška, Šturec, Šútovce, Veľké Pole a Zbojská je suchý až mokrý povrch.

Ľadový zamračený víkend. Je šanca, že aspoň niekde bude pekne?
Video

Zjazdné sú tiež všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Aj cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý. Na severnej polovici krajiny je miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného, ojedinele zľadovateného sne­hu.

Cesty I/14 Uľanka – Motyčky a II/531 Muráň – Červená sú uzavreté pre nákladnú dopravu s dĺžkou nad desať metrov. Na cestách v oblasti Bratislavy, Rimavskej Soboty, Michaloviec a Turca treba počítať s poľadovicou. Cestári upozorňujú aj na silné sneženie s dohľadnosť do 100 metrov v okrese Považská Bystrica s možným presahom do okolitých okresov.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Donovaly