Dôchodkyňa prišla o viac ako 23-tisíc eur. Chcela investovať do kryptomien

Dôchodkyňa z bratislavskej Petržalky chcela investovať do kryptomien, namiesto zisku prišla o viac ako 23-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, 70-ročná žena reagovala na ponuku, ktorú objavila na internete.

04.12.2023 13:22
debata (16)

„V rámci komunikácie jej neznámy páchateľ vysvetlil, že keď chce zhodnotiť svoje peniaze, má ich poslať na konkrétne bankové účty firemných účtovníčok,“ uviedla hovorkyňa s tým, že seniorka počas niekoľkých dní zaslala na rôzne účty tisíce eur.

Finančné podvody: Ako rozlíšíť serióznu firmu od podvodníka a ako neprísť o úspory?
Video
Zdroj: TV Pravda

Keď po určitom čase opäť kontaktovala neznámeho páchateľa s požiadavkou o výber peňazí, povedal jej, aby poslala sumu vo výške 10-tisíc eur na odblokovanie účtu. Takú finančnú čiastku žena nemala, preto zaslala aspoň 3-tisíc eur. „Aj napriek uskutočneniu platby neznámy páchateľ od nej naďalej požadoval 10-tisíc eur,“ poznamenala hovorkyňa s tým, že túto požiadavku už seniorka neuskutočnila a išla podať trestné oznámenie na políciu. Konaním neznámeho páchateľa jej bola spôsobená celková škoda vo výške 23 100 eur.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu podvodu.

dôchodkyňa, peňaženka, peniaze, dôchodok Čítajte viac Rekordný podvod: 73-ročnú seniorku okradli o 275 900 eur. Za 22 dní jej telefonovali 160-krát
Rizikové e-shopy: Objednali ste si tovar - neprišiel, vrátili ste ho - peniaze nikde. Čo vám pomôže?
Video
Zdroj: TV Pravda
16 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #kryptomena