Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

Bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska a expremiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor sa podľa časopisu Forbes stal Osobnosťou roka 2023. Ako časopis informoval v tlačovej správe, dôvodom ocenenia je, že dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom.

05.12.2023 11:12
Ľudovít Ódor Foto: ,
Ľudovít Ódor
debata (10)

„Chcel som priniesť trochu pokoja, ukázať, že sa dá vládnuť aj inak, že to nemusí byť o emóciách, nenávisti, ‚atómovkách‘. Chcel som teda takú normálne nudnú vládu,“ povedal v tejto súvislosti bývalý predseda vlády. Doplnil, že osobne bolo pre neho dôležité zanechať pre budúcich zvolených zástupcov ľudu manuál na ďalšie roky. „V pár dôležitých oblastiach – v udržaní talentu na Slovensku, čerpaní eurofondov, ozdravení verejných financií – som chcel ukázať aspoň nejaký návod, ako sa posunúť, lebo to Slovensko potrebuje,“ dodal Ódor.

Minulý rok sa stal Osobnosťou roka podľa Forbesu podnikateľ Milan Dubec ako predstaviteľ všetkých, ktorí pomáhajú Ukrajine. Predtým si ocenenie odniesol zakladateľ svetovo úspešnej aplikácie sli.do Peter Komorník ako zástupca úspešných slovenských startupov, ktoré sa podarilo vybudovať a následne predať svetovým firmám. Forbes počas pandémie koronavírusu ocenil aj tucet osobností, ktoré kolektívne pomáhali krajine zvládnuť túto krízu.

ódor Čítajte aj Ódor: Vláda odborníkov nechcela len svietiť a kúriť
10 debata chyba
Viac na túto tému: #Forbes #Ľudovít Ódor