Prezidentka vymenovala do funkcie nových sudcov

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala v utorok doobeda do funkcie šesť nových sudcov. Hlava štátu vo svojom príhovore v Prezidentskom paláci uviedla, že aj rozhodnutia nových sudcov môžu prispieť k tomu, aby občania dôverovali tomu, že Slovensko je demokratický a spravodlivý štát.

05.12.2023 14:08
Čaputová sudcovia Foto: ,
Prezidentka Zuzana Čaputová
debata

„Vybrali ste si ťažké, ale krásne povolanie, keďže práve vy môžete významným spôsobom prispieť k tomu, aby Slovenská republika bola demokratickým a právnym štátom,“ zdôraznila prezidentka. Vyjadrila presvedčenie, že popri profesionálnej výbave vnímajú noví sudcovia ako dôležitú aj morálnu spôsobilosť.

Vymenovanými sudcami sú Dušan Čurila (hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Žiline), Marek Felix (hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Nitre), Lukáš Gallo (Správny súd v Bratislave), Ľubica Gkortsilas (Okresný súd Levice), Marián Haladej (Správny súd v Košiciach) a Jitka Mlynarčíková (Správny súd v Banskej Bystrici).

Summit Klimatický COP28, čaputová Čítajte viac Čaputová na COP28: Ľudstvo sa rúti do priepasti. SR je medzi najambicióznejšími štátmi v brzdení klimatickej krízy
debata chyba
Viac na túto tému: #sudcovia #Zuzana Čaputová