PS podalo podnet na Šimkovičovú za účinkovanie v internetovej televízii. Ministerka obvinenie odmieta

Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová (nominantka SNS) má svojím vystupovaním vo vysielaní TV Slovan porušovať zákon. Myslí si to Progresívne Slovensko.

07.12.2023 16:19 , aktualizované: 20:50
šimkovičová Foto: ,
Ministerka kultúry Martina Šimkovičová
debata (52)

Členka parlamentného výboru Zuzana Mesterová z PS poukazuje na to, že ministerka naďalej vysiela na portáli TV Slovan, účinkuje aj v reklamnom videu, pod ktorým televízia vyzýva verejnosť na finančný príspevok.

„Podľa zákona však takúto – ani žiadnu inú – reklamu robiť nesmie. Je neakceptovateľné, aby ministerka počas výkonu funkcie propagovala súkromnú obchodnú spoločnosť, ktorá jej na oplátku dáva priestor na sebaprezentáciu,“ upozornila Mesterová. „Preto sme podali podnet na Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií a navrhujeme jej podľa zákona trest vo výške 12-násobku mesačného platu,“ dodala poslankyňa o iniciatíve PS.

Veronika Remišová, Martina Šimkovičová, Richard Sulík, Tomáš Taraba, koláž Čítajte viac Šimkovičová a Remišová v Rakúsku, Taraba v Kanade, Sulík v Austrálii. Majetkové priznania ukázali zahraničné sídla politikov

Ministerka je presvedčená, že sa nekoná nezákonne. „Ministerka odmieta všetky tvrdenia opozičných poslancov k údajnému porušeniu zákona. Všetko bude vysvetlené v najbližších dňoch,“ tlmočil stanovisko ministerky hovorca rezortu kultúry Pavol Čorba.

Na parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa chce obrátiť aj Nadácia Zastavme korupciu, v tomto prípade v súvislosti s fungovaním poslanca Národnej rady SR za SNS Petra Kotlára v štruktúrach spoločnosti, ktoré sa malo prekrývať s vykonávaním poslaneckého mandátu.

Obraz Čítajte aj Šimkovičovú pobúril obraz vystavený v Slovenskom rozhlase

Nadácia ešte vo štvrtok revidovala svoje vyhlásenie, priznala, že jej záver o možnom porušení zákona zo strany poslanca Kotlára bol chybný. „Po dôkladnejšom naštudovaní a upozornení od niekoľkých právnikov, poslanec stihol ukončiť funkciu konateľa vo firme do zákonnej 30-dňovej lehoty,“ potvrdila nadácia. Za predchádzajúce stanovisko sa ospravedlnila.

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Šimkovičová #Progresívne Slovensko