Ako priblížili z rezortu, Kaliňák spolu s Giorgallasom ocenili dlhodobé nadštandardné vzájomné vzťahy a hľadali možnosti, ako ich ďalej prehlbovať.
Kaliňák v Ide o pravdu: Armádne peniaze pôjdu aj na mosty a cesty. V budúcom roku pripravíme zdanenie bohatých.
„Jednou z potenciálnych oblastí je spolupráca v rámci obranného a zbrojárskeho priemyslu. V súčasnosti prebieha na Cypre diskusia o modernizácii Ozbrojených síl, na ktorú Slovensko reagovalo ponukou svojej vojenskej techniky a munície,“ uviedol slovenský rezort obrany.
Kaliňák na Cypre zároveň poďakoval vojakom slovenského kontingentu za službu a vysoké nasadenie. „Počas celej návštevy počúvame iba samé slová chvály o našom kontingente. Ďakujem všetkým vojakom za výbornú reprezentáciu Ozbrojených síl SR a za službu vlasti, ktorú každodenne vykonávajú,“ skonštatoval.
Na Cypre aktuálne pôsobí 240 vojakov, ide o najväčší príspevok slovenskej armády do zahraničnej misie. Vojaci budú v plnom nasadení aj počas vianočných sviatkov. Kaliňák im preto priniesol 20 horských bicyklov na voľné chvíle, vianočné stromčeky, oblátky a ingrediencie na vianočnú kapustnicu, dodali z ministerstva.
Šéf rezortu obrany sa stretol aj s vedúcim misie Colinom Stewartom. Riešili najmä bezpečnostnú situáciu na Cypre a vnútorné fungovanie misie.
