Fico komentuje dianie v parlamente: Toto už nie je politika, ale sabotáž

Premiér Robert Fico doobeda narýchlo zorganizoval tlačovú besedu, kde sa vyjadril k dianiu v Národnej rade.

21.12.2023 12:04 , aktualizované: 12:48
debata (365)
Grendel rečnil v parlamente sedem hodín, takto to uzavrel
Video

„Toto už nie je politika, ale deštrukcia štátu, sabotáž,“ vyhlásil Fico o obštrukciách opozície počas rokovania o návrhu štátneho rozpočtu na budúci rok.

Opozíciu vyzval, aby prestala s obštrukciami. Ak nebude schválený rozpočet, ohrozené budú podľa neho kompenzačné mechanizmy, ktoré majú platiť od 1. januára.

Prioritou musí byť podľa premiéra v tomto okamihu rozpočet a žiada opozíciu, aby nerobila z občanov rukojemníkov. „Opozícia si zobrala občanov ako rukojemníkov pre dosiahnutie vlastných politických cieľov," vyhlásil predseda vlády.

vraždy prokurátorov Lipšic Čítajte viac PS a SaS tvrdia, že rokovať o zrušení ÚŠP sa bude v januári

Fico opozíciu obvinil, že prostredníctvom obštrukcií v parlamente chce dosiahnuť neschválenie štátneho rozpočtu. Upozornil, že by to malo vážne dôsledky na život bežných ľudí. „V rozpočtovom provizóriu by nemohli platiť kompenzačné opatrenia v súvislosti s energiami, nebola by možná ani pomoc pri hypotékach. Rovnako by sa nemohli zrealizovať mnohé ďalšie opatrenia, ktoré sú naviazané na štátny rozpočet,“ upozornil premiér.

Verí, že sa v Národnej rade SR podarí napokon dorokovať a schváliť štátny rozpočet, vyzval opozíciu, aby tomu prestala brániť. Zopakoval, že o Úrade špeciálnej prokuratúry a zmenách v Trestnom zákone sa i tak bude rokovať až v januári 2024. Zároveň dodal, že súčasný postup opozície len posilňuje v radoch koalície presvedčenie o nevyhnutnosti navrhovaných zmien.

365 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Národná rada SR #rozpočet 2024