Pellegrini: Rok 2024 bude rokom obratu. Musíme pokračovať tempom, akým sme začali

Rok 2024 by mal byť podľa predsedu parlamentu Petra Pellegriniho rokom obratu. Ako ďalej uviedol vo svojom novoročnom príhovore, obrat by sa mal týkať vzťahu štátu k svojmu občanovi, životnej úrovne ľudí, a tiež stability štátnych inštitúcií a ich vzájomných vzťahov.

01.01.2024 11:27
debata (52)
Novoročný príhovor Petra Pellegriniho
Video

„A najmä obratu v tom, čo ľudia od svojho štátu dostávajú. Súčasťou toho totiž musí byť istota, že sa naň v ktorejkoľvek ťažkej chvíli svojho života budú môcť spoľahnúť a cítiť istotu, že ich štát neponechá napospas vlastnému osudu,“ vyhlásil Pellegrini.

Rok 2023 bol podľa Pellegriniho v slovenskej politike búrlivý. „Padla nám ďalšia vláda, hoci už vládla len na základe poverenia prezidentky, vyskúšali sme si model úradníckej vlády bez politickej zodpovednosti a napokon sme o ďalšej ceste Slovenska rozhodli v demokratických a slobodných parlamentných voľbách. To, že prebehli dôstojne a nikto ich výsledky nespochybnil je tým najlepším vysvedčením pre slovenskú demokraciu. Voľby priniesli zmenu, ktorá v ľuďoch za tri a pol roka jednoducho dozrela,“ skonštatoval Pellegrini.

Šéf parlamentu je podľa vlastných slov presvedčený, že novej vláde sa podarí naplniť svoj program silného štátu, v ktorom budú ľudia lepšie, pokojnejšie a bezpečnejšie žiť. „Slovenskí občania hlasovaním vo voľbách svoju úlohu splnili, a tak je na novej vláde, aby čím skôr svoje sľuby o zmene naplnila. Urobili sme maximum možného už počas niekoľkých týždňov vo funkciách, no v tomto tempe musíme pokračovať, aby ľudia čím skôr zmenu pocítili vo svojich vlastných životoch,“ dodal predseda parlamentu.

52 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pellegrini