Prokurátor podal obžalobu na exministra spravodlivosti Gála

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na bývalého ministra spravodlivosti Gábora Gála a osobu s iniciálami L. K.

03.01.2024 14:42
Gábor Gál Foto: ,
Exminister spravodlivosti Gábor Gál
debata (115)

Hrubala: Súdy nerozhodujú na objednávku verejnej mienky, oligarchov, politikov ani médií

Video

Špeciálna prokuratúra o tom informuje na sociálnej sieti. Prokurátor podal obžalobu 19. decembra 2023 na dve osoby pre zločin prijímania úplatku a zločin podplácania v súvislosti s úplatkami „poskytnutými a prijatými za prednostné a urýchlené schválenie nájomných zmlúv na pozemky v okrese Dunajská Streda Radou Slovenského pozemkového fondu a ich následné podpísanie štatutárnymi zástupcami Slovenského pozemkového fondu v prospech obchodných spoločností, ktoré mali tieto pozemky následne obhospodarovať“.

Podľa prokuratúry šlo v jednom prípade o úplatok vo výške 120-tisíc eur. V druhom prípade išlo o vyžiadanie a prevzatie úplatku vo výške 50-tisíc eur a nepeňažného úplatku – možnosti využívania poľovného revíru.

Gála obvinil z korupcie vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v máji 2022. Vtedy exminister uviedol, že uznesenie o vznesení obvinenia sa nezakladá na pravdivých informáciách.

Gábor Gál Čítajte viac Bývalý šéf spravodlivosti Gábor Gál je obvinený z korupcie
115 debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #Slovenský pozemkový fond #Gábor Gál #úplatkárstvo