Che Guevara za Čaputovú. Blaha bude druhýkrát čeliť odvolávaniu v utorok

Schôdza k návrhu na odvolanie poslanca Ľuboša Blahu (Smer) z funkcie podpredsedu Národnej rady sa bude konať v utorok 16. januára popoludní.

15.01.2024 17:30
debata (34)

Odvolávanie Blahu z postu iniciovali poslanci za KDH, ktorí odovzdali 37 podpisov od poslancov opozície. Hnutie chce Blahu už druhýkrát odvolávať z funkcie v reakcii na video, v ktorom odstránil vo svojej kancelárii vlajku Európskej únie a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorý nahradil portrétom komunistického predstaviteľa Che Guevaru.

Čaputová do skrine, vlajka EÚ preč. Blaha „upratoval“
Video

Opozícia dúfa, že tentoraz by sa mohla v parlamente otvoriť diskusia vzhľadom na to, že vo veci sa začalo trestné stíhanie.

KDH vyzýva koaličných poslancov, aby mimoriadnu schôdzu otvorili. „Zachytil som, že neplánujú otvoriť schôdzu na odvolávanie Ľuboša Blahu z postu podpredsedu parlamentu. Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov SR doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti. Zároveň odobral vlajku Európskej únie, ktorá reprezentuje naše partnerstvá a pomoc Slovensku,“ povedal predseda KDH Milan Majerský. Zároveň Blahu vyzývajú, aby sa zachoval ako chlap a čelil svojmu odvolávaniu v pléne NR SR.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) začala trestné stíhanie voči podpredsedovi parlamentu Ľubošovi Blahovi. Čítajte viac NAKA ide po Blahovi. Dôvodom je Che Guevara
34 debata chyba
Viac na túto tému: #odvolávanie #Ľuboš Blaha #Národná rada SR