Z Dankovej nehody je viac kamerových záznamov, Šutaj Eštok ich chce zverejniť. Mal prísť líder SNS o vodičák? Soláka otázka zaskočila

U predsedu SNS Andreja Danka mala byť jedna z policajných hliadok už v noci krátko po dopravnej nehode, pričom ich mal poslať preč a zavrieť dvere. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) spolu s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom po výbore k reorganizácii NAKA uviedli, že všetko sa vyšetruje.

16.01.2024 08:28 , aktualizované: 16:35
debata (419)
Mali policajti zobrať Dankovi vodičák? Policajného prezidenta otázka zaskočila
Video

„Ak viete stotožniť vodiča, vodič by mal zostať na mieste, mal by sa podrobiť dychovej skúške a ďalším úkonom. Zo zákona by nemal piť alkohol ani po nehode a hlavne zotrvať na mieste,“ povedal Solák.

Podľa policajného prezidenta sa však nedá povedať, že Danko dychovú skúšku odmietol. „Oficiálne sme sa k Dankovi dostali až na druhý deň,“ uviedol. Na ďalšie otázky už neodpovedal s tým, že prebieha kontrola a vyjadriť sa bližšie nevie. Auto patrilo strane SNS a nie priamo Dankovi aj preto vraj trvalo chvíľu, kým vedeli, že išlo o lídra SNS. Otázka, či mali Dankovi vziať vodičský preukaz, Soláka zaskočila.

Danko pri nehode zdemoloval semafor, odhalila ho olejová stopa. Z miesta nehody odišiel
Video

Šutaj Eštok avizuje zverejnenie detailov vyšetrovania nehody. Informovať chce po ukončení kontroly postupu polície. Verí, že to bude ešte tento týždeň. „Budeme vás informovať o presných, minútových časoch, kedy sa čo udialo, zverejníme kamerové záznamy, aby sme vyvrátili akékoľvek podozrenie, že tu ktokoľvek vykonával akúkoľvek nadprácu,“ povedal.

Minister vyhlásil, že ak došlo k zlyhaniu policajtov, vyvodia zodpovednosť. „Ak zlyhal pán Danko, potom je to na vyvodení zodpovednosti pána Danka,“ dodal s tým, že zverejnený bude aj kamerový záznam z nehody. K dispozícii sú tri kamerové záznamy a ďalšie kamerové záznamy sú sťahované aj z ďalších trás, ktorými sa pohyboval. Zatiaľ to podľa Soláka vyzerá, že v aute bol sám. „Ak ste vydržali 12 hodín, dajte nám aspoň 24. Nič netajíme,“ dodal Šutaj Eštok. Solák niekoľkokrát zopakoval, že Danko mal ostať na mieste a ak odišiel, mal byť neskôr nápomocný.

Opozícia sa na nehodu bude pýtať na výbore
Video

Opozícia už podala návrh na odvolanie Danka z postu podpredsedu parlamentu. Do siedmich dní by mala byť zvolaná mimoriadna schôdza, informovalo Progresívne Slovensko.

Na okolnosti nehody sa chce opozícia pýtať aj na mimoriadnom parlamentnom brannobezpečnostnom výbore, povedal jeho člen Juraj Krúpa (SaS). „Pozbieram podpisy od kolegov z opozície a okamžite podám žiadosť o zvolanie mimoriadneho výboru k téme Andreja Danka,“ povedal s tým, že polícia nedáva odpovede na svoj postup.

Danko mal nehodu, zničil semafor

Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko na policajtov údajne nepočkal a z miesta odišiel.

Fotogaléria
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...
+5Miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde...

Polícia v utorok ráno informovala, že policajný prezident nariadil kontrolu postupu policajtov v prípade nehody podpredsedu parlamentu.

Andrej Danko, semafor Čítajte viac Polícia sa vyjadrila k Dankovej nehode. Nulu nafúkal po 15 hodinách

K dopravnej nehode došlo vo štvrtok (11. 1.) večer v bratislavskej Dúbravke. Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Polícia potvrdila, že Danko sa dychovej skúške podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí.

419 debata chyba
Viac na túto tému: #nehoda #Andrej Danko #Dankova nehoda