Polícia vyšetruje bodnutie muža v byte v Košiciach. Podozrivú osobu zadržali

Polícia vyšetruje bodnutie muža, ku ktorému malo dôjsť uplynulú noc v jednom z bytov v košickej mestskej časti (MČ) Šaca. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že podozrivú osobu zadržali.

16.01.2024 13:56
debata

Na prípad upozornil portál tvnoviny.sk.

Polícia prijala v utorok okolo 2.00 h oznámenie, že v danom byte sa má nachádzať osoba s bodnými zraneniami. „Hodnovernosť oznámenia sa po príchode policajtov na miesto potvrdila, na mieste sa už nachádzala posádka rýchlej zdravotnej pomoci (RZP), ktorá zranenú osobu eskortovala do nemocnice,“ spresnila s tým, že muž podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia v oblasti hrudníka s doposiaľ nešpecifikovanou dobou liečenia a práceneschopnosti.

Podozrivá osoba, ktorá ho mala bodnúť, sa už na mieste činu nenachádzala. Policajti ju vypátrali na jednej z ulíc v uvedenej MČ kde ju zadržali a obmedzili na osobnej slobode.

„Keďže v tomto prípade išlo o útok na životne dôležitý orgán, vec prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorý vykonáva potrebné procesné úkony smerujúce k náležitému objasneniu skutku, prípadne k vzneseniu obvinenia,“ dodala Ivanová.

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #polícia SR