Náraz do benzínky nebola nehoda. Išlo o vyčíňanie náboženského fanatika

Bulhar, ktorý na začiatku roka vo vysokej rýchlosti nabúral do stojanov čerpacej stanice na odpočívadle diaľnice D1 Červeník v smere do Trnavy, je označovaný za náboženského fanatika. 28-ročný muž pocítil nutkanie naraziť do pumpy a počul hlasy.

19.01.2024 14:58
debata (63)
Šialená jazda a nehoda na diaľničnej benzínke
Video

Prípad vyšetruje kriminálna polícia. Podľa portálu startitup.sk sa muž počas výsluchov správal zvláštne a niekoľkokrát vykríkol „AL*H AKB*R“ Keď sa ho na to vyšetrovateľ spýtal, povedal, „že mu to hovorí hlas v hlave“.

šialená jazda, vodič vrazil do benzínky pri Červeníku Čítajte viac VIDEO: Ródeo na D1 pri Červeníku. Vpálil na benzínku šialenou rýchlosťou, rozmlátil stojany aj seba

Sudca podľa portálu prirovnával Bulhara ku vrahovi z univerzity v Prahe a uviedol, že ak by sa podobné impulzy opakovali, nie je vylúčené, že by mohol vozidlo nasmerovať do davu ľudí. Príčinou nehody tak podľa dostupných informácií nebol alkohol, drogy ani mikrospánok. Muža si muselo dokonca prevziať špeciálne zásahové komando, pretože spôsoboval eskorte problémy, dodal portál.

polícia páska Čítajte viac Tragická nehoda v Petržalke. Dôchodkyňu mal pred Úradom pre ochranu ústavných činiteľov zraziť funkcionár

Dňa 4. januára išiel 28-ročný Bulhar na aute Volvo V40 s nemeckými evidenčnými číslami po diaľnici D1 smerom z Piešťan na Trnavu. Krátko pred 13:00 hod zišiel z diaľnice na odpočívadlo Červeník a vo vysokej rýchlosti narazil do tankovacích stojanov. Pri náraze úplne rozmetal stojany a ich trosky poškodili okolostojace autá aj vchodové dvere a interiér čerpacej stanice. S autom napokon skončil až na neďalekom parkovisku. Akoby zázrakom sa pri nehode nikto nezranil, informovali vtedy trnavskí policajti. Šofér nenafúkal.

parlament, Danko, Čítajte viac Dankova nehoda vyvoláva viacero otáznikov. Čo zatiaľ nesedí? Mohol šoférovať sám? Zverejnia videá

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia. Pri prehliadke vozidla policajti našli a zaistili aj viaceré predmety, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou.

63 debata chyba
Viac na túto tému: #D1 #nehoda