Fotku už vymazala. Dolinkovú kritizujú pre záber s novorodencom

Šéfka rezortu zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) čelí kritike pre fotku s novorodencom, ktorá vznikla počas jej tohtotýždňovej návštevy popradskej nemocnice. Ministerstvo zdravotníctva pre TASR v reakcii uviedlo, že ministerka sa riadila pokynmi zdravotníkov a plne rešpektovala ich odporúčania.

26.01.2024 15:18
dolinková Foto:
Záber ministerky Zuzany Dolinkovej z popradskej nemocnice, za ktorý zožala kritiku.
debata (129)

„Počas návštevy nemocnice sa ministerka riadila a plne rešpektovala odporúčania zdravotníckeho personálu tak, ako sa to deje pri každej takejto návšteve. O akýchkoľvek skutočnostiach či obmedzeniach súvisiacich s návštevou zdravotníckeho zariadenia sa vždy vopred dôkladne informuje v danom zariadení,“ priblížili z komunikačného oddelenia rezortu.

Ministerstvo mrzí, že napriek dodržaniu pokynov vznikla v súvislosti s návštevou nemocnice takáto reakcia. „Ministerka by nikdy nekonala tak, aby došlo k ohrozeniu zdravia pacienta,“ dodalo.

Dolinková tento týždeň uverejnila na sociálnej sieti fotografie z návštevy popradskej nemocnice. Na jednej z nich drží v rukách novorodenca, za nimi je inkubátor. Príspevok vyvolal vlnu kritiky. Ministerke ľudia napríklad vyčítali, že nemá na sebe oblečený jednorazový plášť a nemá zložené šperky, aby tak minimalizovala riziko infekcie.

Fotografia už na profile ministerky na sociálnej sieti Instagrem nie je. Podobný záber mala na svojom facebooku Dolinková aj minulý rok v auguste, keď záber s novorodencom na rukách vznikol v Trstenej.

129 debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Dolinková