Fico si rečami o Ukrajine a skutkami protirečí. Prečo sa západní spojenci a Zelenskyj neohradia?

Robert Fico povie komukoľvek čokoľvek, aby z toho vyšiel relatívne dobre. Slová však majú následky, pripomínajú v podcaste denníka Pravda komentátori.

27.01.2024 06:01
debata (149)
Podcast si môžete vypočuť aj cez obľúbené aplikácie.

Vládna koalícia v pretláčaní zmien v trestnej politike štátu stratila trpezlivosť a dupla na plyn. Trpezlivosť tiež očividne stráca aj čoraz viac ľudí, ktorí svoju nespokojnosť vyjadrujú v uliciach . Do najbližších protestov však môže byť, ako hovoria odborníci, beztrestnosť pre kriminálnikov už realitou. Ako môže zamiešať karty Ústavný súd a varovania európskych partnerov?

Premiér Robert Fico sa zatiaľ postaral o to, že Slovensko bolo spomínané azda po celom svete, a nie práve v pozitívnom svetle. Vyhlásil, že v Kyjeve je normálny život a nie vojna, hoci tam aj v ten deň ruské raketové útoky zranili ďalších ľudí, vrátane detí. Dokedy budú tento, diplomaticky povedané, pragmatizmus tolerovať západní spojenci?

Vypočujte si komentovaný prehľad politicko-spoločenských udalostí týždňa s názvom Počúvajte Pravdu s Andrejom Matišákom a Mariánom Repom.

Ďalšie podcasty Pravdy

© Autorské práva vyhradené

149 debata chyba
Viac na túto tému: #Trestný zákon #protivládne protesty #Počúvajte Pravdu #Štvrtá Ficova vláda