Nevídané. Lekári počas jednej anestézie spravili chlapcovi tri chirurgické zákroky

Pacientovi počas jednej anestézie spravili v bratislavskom Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) až tri chirurgické zákroky. Znížil sa tak počet dní, ktoré mal stráviť v nemocnici. TASR o tom informovala hovorkyňa NÚDCH Dana Kamenická.

02.02.2024 12:07
debata (1)

„Branko je predčasniatko a mal aj ťažké krvácanie do mozgu, čiže akákoľvek sedácia je pre neho vždy riziko. Nehovoriac o tom, že komunikácia v cudzom prostredí je pre neho veľmi náročná,“ poznamenala mama pacienta. Víta, že mohol naraz absolvovať až tri potrebné zákroky.

vŕtačka nemocnica Zvolen Čítajte viac Slovenská nemocnica podáva lieky vŕtačkou

Zástupkyňa prednostu Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny Barbora Nedomová poukázala na to, že nie každý pacient je na podobný zákrok vhodný. „Pri podobných prípadoch vždy treba dôsledne sledovať pacienta, jeho aktuálny stav, zvážiť povahu operačných výkonov a zvoliť čo najbezpečnejší spôsob anestézie. Veľmi dôležitou súčasťou perioperačnej starostlivosti je správna voľba analgézie,“ uzavrela.

Podobné prípady bude podľa hovorkyne čoskoro riešiť špeciálna ambulancia a zákrokovňa. Určená bude pre ťažko ošetriteľné deti. K pacientovi sa tam bude pristupovať individuálne.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #operácia #Národný ústav detských chorôb