Jeho skalný masív je nenapodobiteľný. Na Slovensku sa môžeme pochváliť takýmto vrchom, ale aj koncert Mariky Gombitovej

Zábery z vrchu Vápeč v Strážovských vrchoch, koncert Mariky Gombitovej z pražskej O2 arény, ale aj oslavy saleziánov z Novej Dubnice. To sú najlepšie videá, ktoré poslali naši čitatelia Pravde.

03.02.2024 05:00
koláž, fotky, mReportér Foto:
Koláž fotiek od mReportérov.
debata

Ak sa aj vám podarí zachytiť niečo pútavé, čo by mohlo zaujať čitateľov a divákov, neváhajte a pošlite nám svoje zábery. Najlepšie cez aplikáciu mReportér, ktorú si jednoducho a zdarma môžete stiahnuť do svojho mobilu.

Vápeč je 956 metrov vysoký vrch v Strážovských vrchoch. Nachádza sa nad obcou Horná Poruba, približne 9 kilometrov juhovýchodne od Ilavy. Jeho vrchol a blízke okolie tvoria rovnomennú národnú prírodnú rezerváciu. Je známy svojimi vápencovými skalami, ktoré vytvárajú dramatické bralá. Z vrcholu je krásny výhľad do údolia Váhu a na pohorie Bielych Karpát.

Vápeč patrí k najkrajším a turisticky najatraktívnejším v Strážovských vrchoch. Tvarom a príkrymi vápencovými bralami vo vrcholovej časti pripomína fatranský Rozsutec. Veľmi pekné je aj jazierko pod Vápečom, ktoré je plné rýb.

Vápeč - vrch Strážovských vrchov
Video
Zdroj: mReportérka: Ľubomíra Šeroňová

V utorok večer v pražskej O2 aréne dostala ľudí do varu slovenská hviezda Marika Gombitová. Koncert moderoval Štefan Skrúcaný a vystúpili aj hostia: Janko Lehotský, Ondrej Kandráč, Felix Slováček a ďalší. „Marika si získala pražské publikum a dokázala, že ešte stále patrí ku špičke československej pop music," svoje dojmy z koncertu vyjadril náš mReportér Marián.

Koncert Mariky Gombitovej v Prahe
Video
Zdroj: mReportér: Marián Hrnčiar

31. január je okrem dňa, kedy žiaci a študenti dostávajú vysvedčenia, aj dňom sviatku dona Bosca, zakladateľa saleziánov, ktorí si v tomto roku pripomínajú 100. výročie svojho príchodu na Slovensku. V Spojenej škole sv. Jána Bosca v Novej Dubnici, začali oslavy svätou omšou a odovzdávaním výpisov vysvedčení žiakom prvého stupňa.

Oslavy Dona Bosca v Novej Dubnici
Video
Zdroj: mReportér: Daniel Imriška
m-reporter ikona appka  1024 x 1024 px   2 Dávame do pozornosti Boli ste svedkom zaujímavej udalosti? Pošlite nám video cez novú aplikáciu mREPORTÉR koláž, fotky, mReportér Čítajte viac Zaujímavý úkaz na nebi sa podarilo zachytiť nad Vysokými Tatrami, ale aj Tatranský ľadový dóm, ktorý je nádherný
debata chyba
Viac na túto tému: #saleziáni #Marika Gombitová #Strážovské vrchy #mREPORTÉR