Opozícia zvoláva veľký protest pred parlamentom už v stredu

Opozičné strany zvolávajú veľký protest pred Národnou radou (NR) SR. Protest sa uskutoční v stredu 7. februára o 17:00, keď by sa malo hlasovať o novele Trestného zákona. Opozičné strany Progresívne Slovensko (PS) Kresťanskodemokratické hnutie a strana Sloboda a Solidarita chcú tak poslancom ukázať, že Slovensko je proti prijatiu promafiánskeho balíčka. Informoval o tom podpredseda NR SR a predseda PS Michal Šimečka.

05.02.2024 16:49
debata (145)
Jedinečné zábery z dronu na protivládne protesty v Bratislave
Video

„Pozývame v stredu pred parlament ľudí z celého Slovenska. Povedzme im to pred hlasovaním spoločne a nahlas. Hlasovaním za tento zákon pomôžu koaliční poslanci iba mafiánom, zlodejom a korupčníkom. Ukážme im, že Slovensko je proti. Že budeme znovu a znovu bojovať proti snahe Ficovej vlády zmocniť sa právneho štátu, spravodlivosti a všetkého na Slovensku. Oni nemôžu a nebudú mať všetko,” vyhlásil Šimečka a dodal, že prezidentka už v prípade prijatia novely Trestného zákona avizovala jeho vetovanie. Opozícia súčasne avizuje aj novú vlnu protestov v prípade, že sa zákon opätovne vráti do parlamentu na prerokovanie.

Protivládny protest na námestí SNP v...
Protivládny protest na námestí SNP v...
+7Protivládny protest na námestí SNP v...

Predseda KDH Milan Majerský doplnil, že koalícia pretláča hanebnú trestnú novelu, a to aj napriek odboru celej verejnosti vrátane voličov koalície. „Od začiatku KDH odborne pracuje v parlamente, a predkladá pozmeňujúce návrhy, aby sme ochránili majetok a bezpečnosť obyvateľov Slovenska a minimalizovali sme škody tejto zlej novely. To však nestačí, vyzývam preto všetkých ľudí, ktorým záleží na zachovaní spravodlivosti na Slovensku, aby prišli v stredu o 17:00 pred parlament a dali poslancom Smeru, Hlasu a SNS najavo, že si neželajú prijatie tohto zákona," vyhlásil Majerský s tým, že sa nesmie dopustiť, aby sa Slovensko stalo rajom pre kriminálnikov.

Protest Čítajte viac Na protivládne protesty v Bratislave a Košiciach prišli tisíce ľudí. Demonštrovalo sa aj v zahraničí čaputová, fico, pellegrini, NR SR Čítajte viac Rušenie Lipšicovho úradu sa blíži do finále. Opozícia bude ďalej tlačiť, Fico zrejme narazí na Čaputovú

Predseda SaS Richard Sulík doplnil, že zápas za zachovanie právneho štátu a proti najväčšej amnestii zločincov v histórii pokračuje. „Koalícia nám nedáva inú možnosť, ako sa opäť postaviť na odpor a vyjsť do ulíc práve v čase, keď bude boj o právny štát v parlamente vrcholiť. Vládny valec sa rúti ďalej a aj napriek tomu, že pozná dopady trestných zmien. V protestoch je ale sila," uviedol Sulík a dodal, že aj vďaka protestom sa podarilo schválenie novely Trestného zákona oddialiť o takmer dva mesiace a dotlačiť koalíciu aby urobila aspoň malé zmeny. „No keďže si vláda v snahe ochrániť svojich ľudí ide tvrdo za svojím, je našou povinnosťou využiť všetky nástroje, ktoré máme k dispozícii,“ uzavrel Sulík.

145 debata chyba
Viac na túto tému: #novela Trestného zákona #Progresívne Slovensko