Seniorka si nechtiac aktivovala letový režim v mobile. Ten jej zachránil 20-tisíc eur

Letový režim, nevedomky aktivovaný v mobile, zachránil 85-ročnej dôchodkyni 20-tisíc eur. Inak by sa pravdepodobne stala ďalšou obeťou podvodu. O prípade v piatok informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti a seniorov aj ich príbuzných opäť vyzvala na obozretnosť.

09.02.2024 15:32
Senior, pokožka, starnutie Foto:
debata (24)

„Dôchodkyňu v stredu (7. 2.) kontaktovala z českého čísla neznáma osoba, ktorá od nej familiárnym spôsobom pýtala peniaze. Žena urobila chybu, pretože sa hneď opýtala, či jej volá vnuk a oslovila ho krstným menom. Na to zrejme neznámy čakal a začal sa vydávať za vnuka. Kázal jej z banky vybrať peniaze, mal si po ne prísť k nemocnici v Banskej Bystrici,“ opísala polícia.

Keď žena prišla k nemocnici, zistila, že si nevedomky v mobile aktivovala „letový režim“ a nemohla sa nikomu dovolať. Poprosila o pomoc pracovníka strážnej bezpečnostnej služby, ktorý sa ponúkol, že vnukovi zavolá zo svojho telefónu. Ten o ničom nevedel, okamžite informoval políciu a starú mamu odprevadil do banky, kde si pod jeho dohľadom vložila peniaze späť na účet.

Senior, pokožka, starnutie Čítajte viac Seniorka naletela podvodníkovi. "Prevodom z kryptomien" prišla o viac ako 46-tisíc eur
24 debata chyba
Viac na túto tému: #podvod #letový režim #seniorka