Michelko: V pondelok odvolávanie Šimkovičovej nebude. Vzdá sa Danko v prospech Harabina? Rozhodnú prieskumy

Rokovať o odvolaní ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS) sa v pondelok nebude, parlament nebude uznášaniaschopný. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS), ktorý zároveň naznačil, že na pôde zákonodarného zboru sa návrhom budú zaoberať v inom termíne.

11.02.2024 14:40 , aktualizované: 15:28
debata (57)
Šimkovičová: Štát bude kontrolovať, aké umenie sa podporí
Video

Oznámil, že ministerka sa pondelkového rokovania nebude môcť zúčastniť. „Má dlhodobo plánovanú pracovnú cestu,“ vysvetlil. Zároveň zdôraznil, že Šimkovičová sa chce v parlamente vyjadriť k návrhu na svoje odvolanie a uvádzaným argumentom. Tým, že v pondelok bude ministerka neprítomná, avizuje, že parlament nebude uznášaniaschopný a schôdza sa neotvorí.

Poslankyňa za SaS Mária Kolíková súhlasí s tým, že na takejto schôdzi by mala byť ministerka prítomná a mala by mať možnosť sa vyjadriť.

Martiny Šimkovičová Čítajte viac Umelecké fondy poslali tvrdý odkaz Šimkovičovej: Nie sme monopolom kultúry, neúspešní nech sa uchádzajú znova

Michelko v relácii tiež nevylúčil, že šéf Slovenskej národnej strany (SNS) a podpredseda parlamentu Andrej Danko sa vzdá kandidatúry na post prezidenta ešte pred prvým kolom volieb.

„Ja nevylučujem túto možnosť, že skrátka nepôjde do poslednej míle, ale, že v nejaký čas – týždeň, desať dní pred voľbami – sa povie, nebudeme trieštiť tieto sily (národniarske, pozn. SITA) a odporučíme iného kandidáta,“ uviedol Michelko.

Pokiaľ ide o prípadnú podporu občianskeho kandidáta Štefana Harabina, SNS s ním má podľa Michelka „pakt o neútočení“. „Uvidíme, aké budú prieskumy,“ dodal Michelko.

korčok, pellegrini, harabin, danko Čítajte viac Osloví viac Danko alebo Harabin? Čo bude kľúčové v druhom kole? Favoriti budú musieť mobilizovať voličov neúspešných kandidátov
57 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Šimkovičová #odvolávanie ministerky Šimkovičovej