Vallo je novým predsedom iniciatívy primátorov za inkluzívny rast

Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa stal novým predsedom iniciatívy Primátori za inkluzívny rast (Champion Mayors for Inclusive Growth), informovala Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), ktorá túto globálnu iniciatívu vytvorila.

12.02.2024 18:11
debata (14)

Iniciatíva vznikla v roku 2016 ako uznanie kľúčovej úlohy predstaviteľov miestnych samospráv pri riešení nerovností vo svojich mestách. Pod vedením vyše 100 primátorov z celého sveta podporuje vlády a samosprávy pri presadzovaní ekonomickej a sociálnej inklúzie.

SR Petržalka doprava električka trať výstavba BAX Čítajte viac Vallo: Tempo prác na stavbe trate v Petržalke je nevyhovujúce, budeme rokovať

„Nerovnosť v našich mestách naďalej poškodzuje hospodársky rast a teraz podkopáva dôveru v demokraciu a dokonca zhoršuje systémové problémy, ako je klimatická zmena. Starostovia musia reagovať zabezpečením cenovo dostupného bývania a podporou zraniteľných skupín, ako aj vytváraním prístupu k doprave založeného na dátach – čo zostáva jedným z najnaliehavejších problémov ovplyvňujúcich udržateľnosť našich miest,“ uviedol Vallo.

Cyklopruhy na nábreží v Bratislave Čítajte viac Vallo spornú cyklotrasu na nábreží odstrániť neplánuje, priznal však nedostatky

„Práca miestnych lídrov má obrovský vplyv na každodenný život občanov a iniciatíva starostov lídrov bola vytvorená, aby podporila starostov v ich úsilí, poskytla platformu na dialóg o problémoch miest a využila ich kolektívne skúsenosti,“ priblížil generálny tajomník OECD Mathias Cormann.

OECD doplnila, že Vallo patrí k zakladajúcim členom Riadiacej skupiny starostov lídrov OECD, ktorá vznikla minulý rok s cieľom identifikovať najnaliehavejšie výzvy stojace pred mestami.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #OECD #matúš vallo