Šimkovičovú v Abú Zabí naháňali ľudia od Matoviča. Padali aj vulgarizmy

Ministerstvo kultúry informovalo, že šéfku rezortu Martinu Šimkovičovú počas jej pracovnej cesty na konferenciu UNESCO v Abú Zabí slovne atakovala neznáma osoba. Dnes už je jasné, kto za celou akciou stál.

16.02.2024 18:42
debata (142)
Ľudia od Matoviča kontrolovali Šimkovičovú
Video

Podľa rezortu sa Slováci s kamerou a mikrofónom tlačili do auta, ktoré odvážalo ministerku. Ani po jej opakovaných otázkach neodpovedali, z akého média či inštitúcie sú. „Muž s mikrofónom iba opakoval, že je zástupcom daňových poplatníkov. Opakovane kládol ministerke otázku, čo robí na tejto luxusnej zahraničnej ceste za peniaze daňových poplatníkov," uviedol rezort v stanovisku.

Martiny Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičovej angličtina rozbila internet: Matovič a jeho one time, next time môže puknúť závisťou

Dnes už vieme, že tou neznámou osobou bol hovorca hnutia Slovensko Matúš Bystriansky. Líder hnutia Igor Matovič na sociálnej sieti uverejnil status, v ktorom tvrdí, že ministerku išli „skontrolovať“.

Šimkovičová sa ešte vo štvrtok pýtala, kto tieto aktivity platí: „Kto zaplatil cestu a ubytovanie dvom provokatérom? S akým zámerom a akým cieľom?" Ďalej skonštatovala, že to bol „cirkus, aký poznáme z čias Igora Matoviča."

Ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Čítajte viac Ministerka Šimkovičová chýbala na svojom odvolávaní. Parlament nebol uznášaniaschopný

Líder hnutia Slovensko video z incidentu zverejnil aj s komentárom. Tvrdí, že tam poslal „svojich chalanov", aby ministerku skontrolovali, ako pracuje. Pýtali sa tiež, prečo má služobná cesta trvať ešte dva dni po konferencii. Keď sa jej snažili položiť otázku, dostali vulgárne odmietnutie predstaviteľa ministerstva kultúry, generálneho tajomníka Lukáša Machalu.

SR Bratislava Vláda Schôdza BAX Čítajte viac Groteska s angličtinou Šimkovičovej pokračuje, koluje nové video. Odborník povedal, čo mala urobiť inak

© Autorské práva vyhradené

142 debata chyba
Viac na túto tému: #Martina Šimkovičová #Igor Matovič