Na čele Slovakia Travel skončil Václav Mika, už má aj dočasnú nástupkyňu

Národná agentúra na podporu a propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel po takmer troch rokoch mení generálneho riaditeľa. Z tohto postu bol v pondelok odvolaný Václav Mika, ktorý organizáciu viedol od jej vzniku 1. apríla 2021.

19.02.2024 16:10
debata (14)
Keketi v Ide o pravdu: Som manažér, potrebujem čísla a pravidlá. Najlepšia propagácia Slovenska je cez športovcov
Video

Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) informovalo o personálnej výmene bez uvedenia dôvodov. Zároveň oznámilo, že do funkcie generálnej riaditeľky Slovakia Travel bola dočasne vymenovaná Lucia Matvija, ktorá v agentúre pôsobí od 15. mája 2021 ako riaditeľka sekcie podpory cestovného ruchu.

„Chcel by som sa pánovi Mikovi poďakovať za jeho doterajšiu prácu, dokázal agentúru rozhýbať a dostať ju na súčasnú, veľmi kvalitnú úroveň,“ povedal minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi (nominant SNS). Odvolanému Mikovi zaželal všetko dobré v jeho ďalšom profesnom živote.

Slovakia Travel od svojho založenia fungovala v pôsobnosti ministerstva dopravy, Miku vymenoval za jej generálneho riaditeľa bývalý minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). Po vzniku ministerstva cestovného ruchu a športu 1. februára tohto roka prešla do jeho kompetencií z ministerstva dopravy spolu s cestovným ruchom aj Slovakia Travel.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Václav Mika #Slovakia Travel #ministerstvo cestovného ruchu a športu