Dopravu ochromia najväčšie protestné jazdy farmárov. Pozrite si, kde treba rátať s obmedzeniami

Vo štvrtok sa na cestách vyzbrojte trpezlivosťou. Po cestách sa budú medzi 9.00-15.00 hodinou presúvať poľnohospodári so svojou technikou. Protestné jazdy ovplyvnia dopravu nielen v Bratislave, kde sa koná zhromaždenie farmárov, ale aj vo zvyšných krajoch. Polícia v tejto súvislosti už avizovala rozsiahle kolóny a vodičov požiadala, aby využili alternatívne trasy. Ktoré ulice Bratislavy jazda na traktoroch paralyzuje? Cez ktoré mestá budú farmári prechádzať? Pozrite si veľký prehľad plánovaných dopravných obmedzení.

21.02.2024 16:22
debata (56)
Protest farmárov: ktorým úsekom sa treba v Bratislave vyhnúť?
Video
Zdroj: TV Pravda

V Bratislave bude vo štvrtok avizované veľké zhromaždenie poľnohospodárov, ktorému bude predchádzať protestná jazda mestom. Ako uviedla pre Pravdu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková, polícia bude operatívne reagovať na vzniknutú situáciu v cestnej premávke, ako aj v blízkosti dotknutých ulíc.

„V súvislosti s týmto zhromaždením sú avizované rozsiahle kolóny po celej trase poľnohospodárov presúvajúcich sa s technikou. Preto žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a ak je to možné, aby využili alternatívne trasy mimo vyššie uvedené ulice,“ priblížila s tým, že o prípadných zmenách bude verejnosť včas informovať aj na svojich sociálnych sieťach.

Bratislavský kraj

Bratislava

  • Trasa protestnej jazdy poľnohospodárov v čase od 9.00: Senecká cesta, Rožňavská ulica, Trnavská ulica, Šancova ulica, Štefánikova ulica, Palisády a späť.
  • Ďalší účastníci zhromaždenia, ktorí sa pripoja z Trnavského mýta od 09:30 h sa budú presúvať od: Lieskovskej cesty, ulicou Svornosti, Slovnaftskou ulicou, Bajkalskou ulicou, Trnavskou cestou, Šancovou ulicou, Štefánikovou ulicou, Palisádami a späť.
  • Obmedzenia v cestnej premávke budú aj na trasách: Štefánikova ulica smer Hodžovo námestie, kde môže dôjsť k obmedzeniu pravého jazdného pruhu približne v čase od 10:00 h, Palisády č. 29 smer Národná rada SR v čase približne od 10:30 h, Námestie Alexandra Dubčeka od Mudroňovej ulice smer Palisády v čase približne od 10:30 h.
Protest farmárov

Protestujúci farmári vyšli na traktoroch do mnohých slovenských miest.

Fotogaléria
Na snímke farmári počas celoslovenského...
Na snímke traktory pred Ministerstvom...
+3Na snímke farmári počas celoslovenského...

Po skúsenostiach z farmárskych protestov v Prahe, kedy dopravcovia zverejnili viacero odporúčaní, ako sa mestom presúvať, sme sa s otázkami na bližšie informácie o výlukách chceli obrátiť aj na Dopravný podnik Bratislava, ktorý však na naše otázky nemal priestor. Ako podnik uviedol pre TASR, na možné dočasné dopravné obmedzenia sa pripravuje. Prioritou bude zabezpečovať premávku mestskej hromadnej dopravy do poslednej možnej chvíle a minimalizovať dosah obmedzení na cestujúcich.

„Linky MHD v dotknutých úsekoch preto neplánujeme odkloniť skôr, než to bude potrebné,“ uviedol pre TASR hovorca podniku Jozef Vozár. Na trolejbusové linky premávajúce úsekom, kde je naplánované štvrtkové zhromaždenie, vypraví mestský dopravca vozidlá s alternatívnym pohonom. Vďaka tomu ich v prípade možných uzáver bude vedieť odkloniť na iné trasy. Pre aktuálne informácie odporúča dopravný podnik cestujúcim sledovať webovú stránku, informačné tabule priamo na zastávkach či v interiéroch vozidiel na informačných displejoch.

© Autorské práva vyhradené

56 debata chyba
Viac na túto tému: #protest farmárov #dopravná situácia v Bratislave