Pokračovanie článku: Dopravu ochromia najväčšie protestné jazdy farmárov. Pozrite si, kde treba rátať s obmedzeniami

Prešovský kraj

Prešov

 • Začiatok okolo 10:00 hod. predpokladaný koniec v čase okolo 13:00 hod v meste Sabinov. Niektoré poľnohospodárske stroje pôjdu späť do mesta Prešov a predpokladaný návrat poľnohospodárskych strojov je v čase okolo 15:00 hod.

Pôjde o dve skupiny, ktoré spoločne v čase okolo 10:00 hod. vyrazia po týchto trasách:

 • Trasa č. 1: Východiskové miesto, cesta a miesto ukončenia protestu:

Mesto Prešov ulice: Petrovianska – Košická – Masarykova – Grešova – Vajanského – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody.

 • Trasa č. 2: Východiskové miesto, cesta a miesto ukončenia protestu:

Mesto Prešov ulice: Petrovianska – Švábska – A. G. Svobodu – Bardejovská – Duklianska – Sabinovská – Šarišské Michaľany – smer Sabinov Námestie Slobody.

Kežmarok (Poprad)

 • Začiatok v čase od 09:00 hod. do 14:00 hod. na cestnej komunikácií zo Spišskej Belej smer do mesta Poprad. Predpokladaný počet je 15 kusov poľnohospodárskej techniky.
 • Trasa začína na poľnohospodárskom družstve v Kežmarku v čase o 08:00 hod., kde sa stretne 5 traktorov, ktoré sa následne odoberú do mesta Poprad, kde sa pripoja k ostatným účastníkom protestu.
 • Následne vykonajú jazdu v smere od Slovenskej sporiteľni, kruhový objazd smer Svit, naspäť sa vrátia do mesta Poprad, následne sa všetci účastníci protestu v Poprade presunú do mesta Kežmarok, budú smerovať po štátnej ceste I/66 ul. Huncovská smerom na kruhový objazd pri futbalovom štadióne, kde sa všetci otočia a budú smerovať naspäť na cestu I/66 smer Stará Ľubovňa, kde po prejdení kruhového objazdu pri OC Lidl sa otočia a vrátia sa späť na kruhový objazd pri futbalovom štadióne a opäť sa na danom kruhovom objazde otočia a vrátia na kruhový objazd pri OC Lidl. Po prejdení danými úsekmi protest končí.

Bardejov

 • Začiatok v čase od 09:00 hod. do 14:00 hod. so zrazom traktorov a poľnohospodárskych strojov v čase o 10:00 hod. v Bardejove na ul. Kpt. Nálepku pred firmou AUTO-TRAKTOR náhradné diely.
 • Začiatok protestnej jazdy bude na ul. Kpt. Nálepku s pokračovaním na Starý blich – Krátky rad – ul. Slovenská – ul. Duklianska na kruhovom objazde späť na ul. Dukliansku – ul. Slovenskú – Dlhý rad – ul. Štefánikova – ul. Mlynská – ul. Partizánska – ul. Tačevská – ul. Komenského – ul. Jirásková – ul. Partizánska – ul. Mlynská. Ukončenie na parkovisku pri športovej hale. Predpokladaný počet je 40 kusov poľnohospodárskej techniky.

Svidník

 • Začiatok od 09:00 hod. do 12:00 hod., protest farmárov sídliacich v okresoch Stropkov a Svidník. Kolóna pôjde od obce Lomné, cez mesto Stropkov až do mesta Svidník. Predpokladaný počet je 45 poľnohospo­dárskych strojov a traktorov jazdiacich v kolóne, bez blokácie cestnej premávky resp. predpokladu iných rušivých momentov.

Vranov nad Topľou

 • Začiatok v čase od 09:00 hod. do 14:00 hod. pred AOC Vranov nad Topľou, ul. Námestie slobody 5. Predpokladaný počet je 50 kusov poľnohospodárskej techniky a 200 osôb.

Mesto Humenné

 • Začiatok v čase od 09:00 do 13:00 hod. s predpokladaným počtom poľnohospodárskej techniky do 40 kusov.
 • Trasa presunu : Príjazdová cesta do mesta Humenné zo smeru od Medzilaboriec a následne ul. Ševčenkova – Kukorelliho – Mierová – Družstevná so zastavením poľnohospodárskej techniky v jednom jazdnom pruhu približne na 30 min. na štvorpruhovej ceste s dvoma pruhmi v každom smere – ul. Ševčenkova.

Stará Ľubovňa

 • Začiatok v čase od 09:00 do 14:00 hod. prejazdom traktorov a poľnohospodárskej techniky v počte približne 50 kusov na trase od poľnohospodárskeho družstva v obci Nová Ľubovňa po ulici Levočskej v meste Stará Ľubovňa cez nám. Sv. Mikuláša a späť. Podľa vyjadrenia oznamovateľa sa nebude uzatvárať žiadna cesta a ani nijakým iným spôsobom blokovať doprava.

© Autorské práva vyhradené

56 debata chyba
Viac na túto tému: #protest farmárov #dopravná situácia v Bratislave