Zomrela moderátorka detskej televízie Jojko Lucia Palugyayová

Zomrela logopedička Lucia Palugyayová, moderátorka jednej z najúspešnejších relácii detskej televízie Jojko. Palugyayová navždy odišla 20. februára tohto roku.

26.02.2024 17:48 , aktualizované: 27.02.2024 10:31
Lucia Palugyayová Foto:
Lucia Palugyayová
debata (94)

Informoval o tom portál joj.sk. Podľa medializovaných informácií zomrela náhle na následky mozgovej príhody.

Palugyayová bola tvárou Rapotáčika, jednej z najúspešnejších relácií, ktorá si získala deti i ich rodičov natoľko, že mala tri série. K poslednej písala scenár sama Palugyayová.

Logopedička a moderátorka Lucia Palugyayová. Čítajte viac Sekt jej prastarého otca pili už na Titanicu. Zosnulá moderátorka Palugyayová pochádzala z rodiny, ktorá mala prvé auto aj prvé kino

Svoje vedomosti a znalosti pretavila aj do knihy, ktorej sa od roku 2018 predalo skoro 10-tisíc kusov a v roku 2019 bola zaradená medzi TOP TEN detských kníh na Slovensku, uviedol portál.

Lucia Palugyayová sa špecializovala na oblasť vývinu reči u detí v predškolskom veku. Hoci relácia nemôže nahradiť návštevu u odborníka, bola inšpiráciou pre rodičov a zábavou pre deti.

„Je to výborný spôsob precvičovania hlások cez pesničky, slovnú zásobu a tiež spôsob rozprávania sa s deťmi pri každodenných činnostiach. Je to vhodná podporná terapia,“ povedala svojho času logopedička.

Poslednýkrát sa s Luciou môžu blízki rozlúčiť v stredu 28. februára o 13:15 hod. v bratislavskom Krematóriu.

Palugyayová bola pravnučka svetoznámeho prešporského vinára a obchodníka Jakuba Palugyaya.

Podľa portálu – vivaSenior sa jej pradedko preslávil najmä vďaka jeho nadčasovému nápadu. Pod Bratislavou vybudoval potrubie, ktorým tieklo víno do vlakovej cisterny. Umyté fľaše pred naplnením zvykol preplachovať vínom. Značka Cheteau Palugyay sa tak mohla v 19. storočí radiť medzi najlepšie vína sveta.

Ján Krampl, Lucia Palugyayová Čítajte viac Palugyay má novú adresu: Villa Vino

© Autorské práva vyhradené

94 debata chyba
Viac na túto tému: #Lucia Palugyayová #televízia Jojko