Pokračovanie článku: O Trestnom zákone sa rokuje zrýchlene. Susko: Čas hrá proti obetiam znásilnenia. Poslanci odmietli viaceré návrhy

Stravné poukážky sa nebudú zamestnancom poskytovať za mesiac pozadu. Poslanci neposunuli do druhého čítania návrh novely Zákonníka práce opozičných poslancov Mariána Viskupiča, Vladimíra Ledeckého a Vladimíry Marcinkovej (všetci SaS).

„Cieľom predloženého návrhu je explicitne zakotviť, že stravné poukážky (tzv. gastrolístky), a tiež finančný príspevok na stravovanie sa poskytujú za mesiac pozadu a zamedziť tak možnosti v súčasnosti uplatňovaného výkladu, že stravné poukážky sa poskytujú zamestnancovi vopred (spravidla na začiatku mesiaca) s odôvodnením, že to vyplýva z ich názvu, z povahy ich určenia a inak sa zamestnanci nebudú mať za čo stravovať,“ argumentovali navrhovatelia.

muž na obede, šalát, práca, Čítajte viac Stravné v roku 2024: Komu musí zamestnávateľ dať príspevok vo výške až 17,40 eura?

Dôvodom navrhovanej zmeny je podľa nich odstránenie viacerých aplikačných problémov. Zamestnanec by takouto zmenou podľa predkladateľov nič nestratil, stravné poukážky by dostal len s „posunom v čase“. Zamestnávateľom by na druhej strane ubudla značná administratívna záťaž spôsobená komplikovanosťou systému, ktorá je spojená s viacerými aplikačnými nejasnosťami.

27 debata chyba
Viac na túto tému: #Trestný zákon #skrátenie premlčacej doby