Hnutie Slovensko si zvolilo členov predsedníctva. Matovič predstavil aj lídra kandidátky do eurovolieb

Do predsedníctva hnutia Slovensko (bývalé OĽaNO) boli zvolení Milan Vetrák, Július Jakab, Roman Mikulec, Michal Šipoš a Erika Jurinová, ktorá o výsledku voľby informovala počas tlačovej besedy k snemu politického subjektu. Menovaných zvolil snem hnutia.

02.03.2024 17:08
debata (11)

Predseda hnutia Slovensko Igor Matovič tiež predstavil lídra kandidátnej listiny do volieb do Európskeho parlamentu. Bude ním súčasný europoslanec hnutia Peter Pollák.

Podľa Matoviča hrozí, že extrémisti získajú taký silný mandát v rámci europarlamentu, že to môže zakývať piliermi EÚ. Prioritný zápas v eurovoľbách by mal preto podľa neho spočívať v tom, aby v nich nezískali moc ľudia, ktorí nepodporujú hlavného „ducha“ vzniku EÚ.

Voľby do EP sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Politické strany alebo koalície môžu podávať kandidátne listiny do eurovolieb najneskôr 10. marca.

Andrej Danko, Richard Sulík, Ľudovít Ódor Čítajte aj Danko, Sulík, Blaha aj Ódor v Bruseli? Strany nasadili ťažké kalibre a zmenili taktiku, politológ hovorí o tunelovaní
11 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Pollák #Igor Matovič #Hnutie Slovensko #eurovoľby 2024