Kaliňák: Stretnutie Blanára s Lavrovom nebolo v Spojených štátoch témou

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer) tvrdí, že pri jeho návšteve Spojených štátov amerických nebolo stretnutie slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer) s jeho ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom témou. Uviedol to v relácii V politike televízie TA3.

10.03.2024 12:23 , aktualizované: 13:10
debata (16)
Dzurinda: Stretnutie Blanára s Lavrovom bolo hanebné
Video

V USA bol podľa neho postoj Slovenka k Ukrajine vysvetlený a Kaliňák je toho názoru, že postoj Slovenska bol rešpektovaný. Minister považuje za potrebné zmeniť naratív z toho, že urobíme všetko pre to, aby Ukrajina vyhrala na naratív, aby Ukrajina neprehrala.

SR Bratislava politika vláda 19. schôdza BAX Čítajte viac Kaliňák avizuje otvorenie diskusie k obrannej dohode s USA. S Blanárom sa chceli stretnúť Rusi, tvrdí

Dubéci stretnutie kritizoval. „Poslúžili sme ako propagandistický nástroj,“ zdôraznil. Kaliňák poukázal na dvojaký meter. „Keď tú istú vec urobí niekto zo Západu alebo náš politický oponent, tak je to v najlepšom poriadku,“ povedal. Zopakoval, že Slovensko na európskej pôde podporilo balík pomoci pre Ukrajinu.

Generál Macko o Macronovom samite, ktorý znepokojil Fica
Video

Minister potvrdil, že prípadnú účasť slovenských vojakov na Ukrajine by musela schváliť slovenská vláda i parlament. Opakovane deklaroval nesúhlas so zapojením vojakov ktoréhokoľvek členského štátu NATO do konfliktu na Ukrajine. Kaliňák ďalej hovoril o nevyužitom potenciáli mladých ukrajinských odídencov, ktorí podliehajú tamojšiemu odvodovému zákonu. Dubéci upriamil pozornosť na potrebu pomoci Ukrajine v podobe munície. „Mier nastane vtedy, keď Ruská federácia bude chápať, že nedosiahne svoje ciele na bojisku,“ zdôraznil.

lavrov, blanár Čítajte viac Blanár rokoval s Lavrovom. Opozícia to kritizuje, Fico hovorí o vyváženej politike
16 debata chyba
Viac na túto tému: #Juraj Blanár #Robert Kaliňák #Sergej Lavrov