Slováci vyrábali vo Vrábľoch heroín, NAKA udrela na najväčšiu výrobňu v Strednej Európe

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala 11 osôb pri protidrogovej akcii s názvom "Rybár", ktorá sa konala počas týždňa. Policajti zaistili výrobňu heroínu, 505 gramov heroínu a ďalšie chemické látky. Informoval o tom hovorca policajného prezídia Roman Hájek.

16.03.2024 17:24
akcia rybár Foto:
Národná kriminálna agentúra zadržala pri protidrogovej akcii s názvom "Rybár" okrem 11 osôb aj väčšie množstvo hotovosti.
debata (6)

„Počas akcie sme zaistili priamo výrobňu heroínu. Ide o doposiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe. Občania SR vyrábali vo Vrábľoch v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva heroín s pomocou vysoko sofistikovanej technológie,“ priblížil hovorca.

Zariadenie malo produkovať približne tri až desať kilogramov heroínu mesačne, teda 30 000 až 100 000 priemerných jednorazových dávok. Hovorca dodal, že na mieste policajti zaistili množstvo chemických látok, technológiu potrebnú na výrobu aj časť makovej slamy. Celkovo zaistili takmer 505 gramov heroínu a 703 miligramov kokaínu.

Hájek priblížil, že akcia sa konala vo štvrtok (14. 3.) v Nitrianskom, Bratislavskom a Trnavskom kraji. Podľa slov polície je pravdepodobné, že heroín z tejto drogovej činnosti prešiel aj do iných štátov Európy.

europol polícia drogy kartel Čítajte viac V únii sa ročne predajú drogy za 30 miliárd eur. Ide o hlavný zdroj príjmov pre organizovaný zločin
Divočina na čerpačke. Rozkopol dvere, všetko ničil. Spacifikovali ho policajti
Video
6 debata chyba
Viac na túto tému: #heroín #NAKA #protidrogové záťahy